Preču pārdošana internetā

J
jautā:
26. oktobrī, 2012
Veronika Skromane

Labdien, kas man nepieciešams, lai sāktu tirgot internetā savu produkciju, piemēram, šalles, kurus pati šuju. Man ir jāreģistrē firma, un ir vajadzīgs kapitāls? Dzirdēju, ka var atvērt firmu pat ar 10 Ls kapitālu, jo gribu sākt no nulles, uz rokas ir tikai produkcija, un saites kur var to reklamēt. Paldies.

A
atbild:
01. novembrī, 2012
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Guntis Lauskis, Projektu attīstības nodaļas vadītājs

Lai tirgotu preces internetā, Jums nepieciešamas divas lietas:
1) atbilstoša juridiskā forma preču ražošanai un pārdošanai;
2) interneta vietne, kas ļauj izvietot informāciju un/vai slēgt darījumus.

1. Šobrīd uzņēmējdarbību Latvijā var īstenot, izmantojot dažādas juridiskās formas. Vienkāršākā neliela apjoma ražošanai vai pakalpojumu sniegšanai ir pašnodarbinātās personas statusa reģistrācijai vai individuālā komersanta reģistrācija. Ja apjomi būs vairāki tūkstoši gadā, tad iesakām reģistrēt mazkapitāla sabiedrību ar ierobežotu atbildību (pamatkapitāls 1 lats) vai sabiedrību ar ierobežotu atbildību (pamatkapitāls 2000 latu).

2. Tīmekļa vietnes izveidošanu iespējams pasūtīt jebkuram šādu tīmekļa vietņu izstrādātājam. Aptuvenās cenas varētu būt 200–2000 latu atkarībā no tā, ko vēlaties šajā vietnē redzēt.

Lai detalizētāk uzzinātu par to, kas nepieciešams uzņēmējdarbības uzsākšanai, aicinām pieteikties un apmeklēt LIAA semināru „Uzņēmējs 5 dienās”.

Plašāka informācija pieejama LIAA mājaslapā šeit.