Sievas pieņemšana darbā rada interešu konfliktu

J
jautā:
21. februārī, 2018
Mairita

Vēlos noskaidrot! Vai pašvaldības SIA valdes loceklis, pieņemot darbā savu sievu, nerada interešu konfliktu?

A
atbild:
16. martā, 2018
Līga Pauliņa
LV portāls

Saskaņā ar likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 4. panta pirmās daļas 19. punktu publiskas personas kapitālsabiedrības valdes loceklis ir valsts amatpersona.

Interešu konflikts ir situācija, kurā valsts amatpersonai, pildot valsts amatpersonas amata pienākumus, jāpieņem lēmums vai jāpiedalās lēmuma pieņemšanā, vai jāveic citas ar valsts amatpersonas amatu saistītas darbības, kas ietekmē vai var ietekmēt šīs valsts amatpersonas, tās radinieku vai darījumu partneru personiskās vai mantiskās intereses.

Saskaņā ar likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” laulātais ir uzskatāms par radinieku. Tādējādi secināms, ka laulātā pieņemšana darbā pašvaldības kapitālsabiedrībā, visticamāk, radīs interešu konfliktu, ja vien amatpersona nevarēs pierādīt, ka viņas lēmumi neietekmē laulātā personiskās vai mantiskās intereses.