Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Par atkritumu konteineru novietojumu

J
jautā:
05. jūlijā, 2012
Normunds Krūmiņš

Kāds ir atļautais atkritumu konteineru novietošanas attālums no daudzdzīvokļu māju logiem Liepājā?

A
atbild:
11. jūlijā, 2012
Liepājas pilsētas pašvaldība
Alda Damberga, Vides un veselības daļas dabas aizsardzības speciāliste

Liepājas normatīvajos aktos nav noteikts attālums, kādā novieto atkritumu konteinerus pie daudzdzīvokļu mājām. Nosacījums – attiecīgās mājas atkritumu konteineram jāatrodas uz šai mājai piederošas zemes.

Par atkritumu konteineru atrašanās vietu savstarpēji vienojas mājas iedzīvotāji. Pastāv prakse, kad vairāku māju iedzīvotāji saskaņo konteineru atrašanās vietu un izveido vienotu nožogojumu.

Ja mājas iedzīvotājam ir iebildumi pret konteinera atrašanos, jāvēršas pie mājas vecākā (pārvaldnieka) vai apsaimniekotāja, vai arī pilsētas Būvvaldē.