Koku zāģēšana savā īpašumā

J
jautā:
09. maijā, 2012
Jautājums

Labdien,situācija: personai pilsētas teritorijā pieder īpašums (zeme), kas ir meža zeme. Zemes īpašnieks vēlas nozāģēt dažus kokus. Kurā gada laikā to drīkst darīt un kur ir jāgriežas? Kādas atļaujas, no kā ir jāsaņem?

A
atbild:
15. maijā, 2012
Valsts meža dienests
Selva Šulce, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ja kokus cērt pilsētas vai ciema teritorijā, attiecīgās zemes īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam nepieciešama vietējās pašvaldības atļauja koku ciršanai ārpus meža

Lai saņemtu atļauju koku ciršanai ārpus meža, zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs iesniedz vietējā pašvaldībā iesniegumu par koku ciršanu. Vietējā pašvaldība izvērtē koku ciršanas atbilstību normatīvajiem aktiem un pieņem lēmumu par atļaujas izsniegšanu koku ciršanai ārpus meža vai par atteikumu izsniegt atļauju.

Kārtība, kādā saņemama atļauja koku ciršanai ārpus meža, ir atrodama 2012. gada 2. maija Ministru kabineta noteikumos Nr. 309 "Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža".