Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

No dāvinājuma ar nodokli neapliek 1425 eiro gadā

J
jautā:
10. janvārī, 2017
Agnese

Vai dāvinājums vīramātei apmēram 3000 eiro tiks aplikts ar nodokli?

A
atbild:
30. janvārī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteikts: ar nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām, ar kurām saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē.

Par radniecību sauc divu vai vairāku personu starpā ar dzimšanu radušos attiecību (Civillikuma 206. pants).

Viena laulātā attiecību ar otra radiniekiem sauc par svainību. (CL 215. pants). Dāvinājums vīramātei nav atbrīvots no nodokļa.

Ja dāvinātāju ar maksātāju nesaista radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, tad gūtajam ienākumam nodokli nepiemēro līdz 1425 eiro (gadā). Dāvinājuma pārsniegtajai summai tiek piemērota 23% nodokļa likme.