DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturēta Valsts policijas amatpersona un sertificēts detektīvs

Iekšējās drošības birojs aizdomās par dienesta pilnvaru pārsniegšana mantkārīgā nolūkā jūnija sākumā aizturējis Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu, kā arī sertificētu detektīvu, kurš, iespējams, organizējis noziedzīgo nodarījumu.  

Iekšējās drošības birojs kriminālprocesa ietvaros veica procesuālās darbības vairākos nekustamajos īpašumos un transportlīdzekļos. Izmeklēšanas darbību ietvaros tika atrasti un izņemti priekšmeti, kas var būt saistīti ar noziedzīgo nodarījumu.  

Abas personas ir atzītas par aizdomās turētajiem un tām piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.  

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta. 

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā. 

Iekšējās drošības birojs ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot - Valsts drošības dienestu) nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziedzīgos nodarījumus, kurus pildot dienesta pienākumus izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI