DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. martā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Aizvadīti Vidzemes slimnīcas Rehabilitācijas centra spāru svētki

2024. gada 27. martā Vidzemes slimnīcas Rehabilitācijas centra būvobjektā Vidzemes slimnīcas personāls kopā ar būvdarbu veicēju SIA “Aimasa”, autoruzraudzības SIA “Nams” un būvuzraudzības SIA “RS Būvnieks” pārstāvjiem piedalījās spāru svētkos, kur atklāja spāru vainagu, tādā veidā atzīmējot ēkas būvniecības augstākā punkta sasniegšanu.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs: “Piesaistot Eiropas Savienības fondu un slimnīcas budžeta finansējumu vairāk nekā 6 miljonu eiro apmērā, esam iecerējuši izveidot jaunu un modernu Rehabilitācijas centru Vidzemē, kura mērķis ir būtiski paplašināt sniegtos pakalpojumus gan ambulatorajiem, gan stacionāra pacientiem. Projekta ietvaros plānots izbūvēt epidemioloģiskām prasībām atbilstošas vingrošanas zāles, speciālistu kabinetus, ūdens dziedniecības zonu, fizioterapijas procedūru telpas, medicīniskās masāžas kabinetu, sensorās un sāls istabas, saunas un citas pakalpojumu sniegšanai nepieciešamās telpas.”

“Visa Rehabilitācijas nodaļas komanda ir patiesi priecīga un ar nepacietību gaida ievākšanos jaunajās telpās. Mēs esam gatavi apkalpot lielāku pacientu skaitu un uz attīstību raugāmies pozitīvi, jo saprotam, ka ieguvēji būs gan pacienti, gan darbinieki,” uzsver Rehabilitācijas centra vadītāja Kristīne Matuka.

Jaunais centrs tiek iekārtots bijušās sporta zāles korpusā. Tajā ir izbūvēts jauns pārsegums un nepieciešamās būvkonstrukcijas, lai tā iegūtu telpu divos stāvos. Jaunajam centram paredzēta atsevišķa ieeja ar centrālo halli, reģistratūru un apmeklētāju uzgaidāmām telpām, bet savienojums ar esošo rehabilitācijas nodaļu nodrošinās ērtu un komfortablu pārvietošanos starp telpām. Jaunais Rehabilitācijas centrs būs neatsverams ieguldījums, lai ārstētu pacientus pēc smagām traumām, insulta un dažādām smagām vīrusu infekcijām. Centrs nodrošinās arī daudz un dažādus profilaktiskus pakalpojumus, lai cilvēki jau savlaicīgi varētu pievērsties sava veselības stāvokļa uzlabošanai.

Pārbūvējamās ēkas platība ir vairāk nekā 2 600 m2, kur prognozēts, ka vienlaicīgi telpās varēs atrasties aptuveni 80 cilvēki. Piekļūšanai pie jaunā rehabilitācijas centra galvenās ieejas paredzēts izbūvēt jaunu piebrauktuvi, izvietot velonovietnes un apmeklētājiem organizēt autostāvvietu 27 automašīnām. Pie paša rehabilitācijas centra būs paredzētas autostāvvietas apmeklētājiem ar kustību traucējumiem. Būvniecības darbos vēl ietilpst pabeigt fasādes apdari, nodrošināt jumta siltumizolāciju, saulespaneļu montāžu un veikt labiekārtošanas darbus. Jaunā ēka plānota ar augstu energoefektivitāti, kas ir ļoti svarīgi tās uzturēšanai. Paredzēts, ka projekts noslēgsies 2024. gada beigās.

Kopējā līguma summa par būvdarbiem ar PVN ir 6 399 558,09 EUR, būvdarbu veicējs ir SIA “AIMASA”, autoruzraudzību veic SIA “NAMS” un būvuzraudzību nodrošina SIA “RS Būvnieks”.

Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma projekta Nr. 4.1.1.2.i.0/1/22/I/CFLA/005 “Vidzemes slimnīcas Rehabilitācijas centra pārbūve, nodrošinot visaptverošu un ilgtspējīgu rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu epidemioloģiski drošā vidē” ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI