DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. decembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

LBTU izsludina starptautisku konkursu rektora amatam

FOTO: Publicitātes foto

20. decembrī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) starptautiskā konkursā izsludinājusi pieteikšanos rektora amatam. Sludinājums ar pretendentiem izvirzītajām prasībām publicēts Latvijas Vēstnesī, kā arī universitātes mājaslapā. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus līdz 2024. gada 31. janvārim.

LBTU ir mūsdienīga, nacionāli un starptautiski atpazīstama zinātnes universitāte, kas specializējas bioekonomikas un saistīto nozaru inovācijās un dabas resursu ilgtspējā Baltijas jūras reģionā. Rektora amata konkursā universitātes kolektīvs sagaida pretendentus ar zinātnes doktora grādu LBTU stratēģiskās specializācijas jomās ietilpstošajās zinātnes nozarēs un/vai apakšnozarēs vai dabas zinātnēs ar nevainojamu reputāciju un vēlamu darba pieredzi vadošā amatā. Pieredze vadošā amatā augstākās izglītības un zinātnes jomā uzskatāma par priekšrocību.

Izvērtējot pretendentus tiks ņemti vērā viņu sasniegumi zinātnē un zinātnes vadībā, tostarp pieredze privātā un/vai publiskā finansējuma piesaistē pētniecības un attīstības iniciatīvām, programmām vai projektiem, pieredze pētniecības un attīstības iniciatīvu, programmu vai projektu izstrādāšanā un īstenošanā, un/vai to vadīšanā, zinātniskās vai pētnieciskās pārstāvniecības pieredze starptautiskā līmenī, kā arī publikācijas starptautiski citējamos izdevumos.

Kā būtiski papildus nosacījumi vērtēšanā uzskatāmi pretendentu pieredze organizācijas stratēģiskajā, pārvaldības procesu un pārmaiņu vadībā, orientācija uz attīstību, pozitīvu attiecību veidošana un uzturēšana, komandas vadīšana un stratēģiskais redzējums. Tāpat par nozīmīgu priekšrocību tiks uzskatīta izpratne par augstākās izglītības iestāžu un zinātnes darbību regulējošiem normatīvajiem dokumentiem, izpratne par Eiropas augstākās izglītības telpas attīstības tendencēm un akadēmiskā darba pieredze.

Rektora vēlēšanu procesu un pretendentu izvērtēšanu pirmo reizi atbilstoši Rektora vēlēšanu nolikumam organizē LBTU Padome un tās izveidota Nominācijas komisija, kurai iesniedzami pieteikuma dokumenti, tostarp pretendenta redzējums par LBTU stratēģisko attīstību turpmākajos piecos gados. Pēc pretendentu izvērtēšanas trīs kārtās Padome pieņems lēmumu virzīt Konventam rektora vēlēšanām konkursa rezultātā izraudzītu vienu vai vairākus rektora amata kandidātus, informējot par to Konventa priekšsēdētāju.

Rektora vēlēšanas Konventā 2024. gada maijā norisināsies, jo līdzšinējai universitātes rektorei, akadēmiķei Irinai Pilverei nākamā gadā 30. jūnijā beigsies divu periodu amata pilnvaras, kas ir maksimāli iespējamais rektora darbības termiņš.

Detalizēta informācija par rektora amata pretendentiem izvirzītajām prasībām pieejama universitātes mājaslapā.

Jaunais rektors būs 17. universitātes rektors. Pirmais augstskolas rektors, kad tā vēl nesa Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas vārdu, bija Pāvils Kvelde, kurš amata pienākumus sāka pildīt 1939. gadā.  Par godu universitātes vadītājiem Rektorāta sēžu zālē izveidota īpaša rektoru portretu galerija, kas ļauj iepazīt šī nozīmīga amata priekšgājējus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI