DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. decembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
1
1

Turpinās pieteikšanās bezmaksas mācībām starptautiskajā atvērto tiešsaistes kursu platformā “Coursera”

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina gan reģistrētos klientus, gan nodarbinātos, kuriem nepieciešams apgūt vai pilnveidot darba tirgū pieprasītās prasmes, pieteikties bezmaksas mācībām starptautiskajā atvērto tiešsaistes kursu platformā “Coursera”. Tā ir lieliska iespēja bez maksas tiešsaistē apgūt izglītības programmas informācijas tehnoloģiju, datorzinību, datu zinātnes,  uzņēmējdarbības un pārvaldības jomā, apgūt profesionālās ievirzes angļu valodu, kā arī attīstīt caurviju prasmes - komunikāciju un sadarbību darba vidē, mācīšanās spējas un metodes, pašorganizēšanos un laika menedžmentu, radošumu un inovācijas profesionālajā vidē.

Lai pretendētu uz platformas “Coursera” bezmaksas mācību licenci, Jums būs jāaizpilda pieteikuma anketa NVA tīmekļvietnē, norādot izvēlēto mācību programmu. NVA, saņemot pieteikumu, izvērtēs Jūsu atbilstību mācību nosacījumiem un informēs par mācību uzsākšanas laiku. Ja izvēlētās programmas apguvei pieteiksieties decembrī, mācības platformā būs jāuzsāk 2024.gada janvārī.  Ja Jums ir nepieciešama speciālista palīdzība mācību programmas izvēlē, piesakieties NVA karjeras konsultācijai.

Gada laikā nodarbinātie var mācīties ne vairāk kā sešus mēnešus, savukārt bezdarbnieka vai darba meklētāja statusā reģistrētie klienti – ne vairāk kā četrus mēnešus. Mācības platformā “Coursera” notiek galvenokārt angļu valodā!  Mācību noslēgumā ir jāsaņem sertifikāts.

Starptautiskās atvērto tiešsaistes kursu platformas “Coursera” izpilddirektors Džefs Madžinkalda (Jeff Magionkalda)šī gada novembrī uzsākot tiešo sadarbību ar NVA, teica: Esmu pagodināts paziņot par “Coursera” un Nodarbinātības valsts aģentūras sadarbību darbaspēka attīstībai, lai valsts iedzīvotājus sagatavotu strauji mainīgajai pasaulei. Kopīgiem spēkiem nodrošināsim Latvijas iedzīvotājiem, kas zaudējuši darbu vai pakļauti  bezdarba riskam, piekļuvi tirgus prasībām atbilstošām augstas kvalitātes mācību programmām, ko izstrādājuši pasaules vadošie uzņēmumi un universitātes, tostarp Meta, IBM, Jeila un Londonas Impērijas koledža. Šī partnerība ir turpinājums Coursera sadarbībai ar Latviju. Vēlos pateikties mūsu kolēģiem Latvijā - NVA un Labklājības ministrijai. Mūsu kopīgais redzējums virza tuvāk nākotni, kurā ikviens Latvijas iedzīvotājs var pilnībā atraisīt savu potenciālu. Mēs priecājamies sadarboties ar jums.”

Ar starptautisko atvērto tiešsaistes kursu platformu “Coursera” mums jau ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība – arī līdz šim 86% mūsu klientu no visām NVA piedāvātajām attālinātās izglītības platformām bija izvēlējušies tieši šo platformu, kurā mācību programmas ir izstrādājušas dažādu valstu vadošās izglītības iestādes un uzņēmumi. Un tagad mēs šo sadarbību attīstām un stiprinām, mūžizglītības iespējas padarot vēl pieejamākas un draudzīgākas mūsu klientiem,” norādīja NVA direktore Evita Simsone.

Plašāka informācija par NVA un atvērto tiešsaistes kursu platformas “Coursera” piedāvājumu izlasāma NVA tīmekļvietnes sadaļā “Coursera piedāvājums” (https://www.nva.gov.lv/lv/coursera-piedavajums-0).

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI