DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Neatliec vakcināciju pret Covid-19! Saņem savu vakcīnu jau tagad!

Šogad rudens vīrusu sezonā novērojams Covid-19 saslimstības pieaugums. Pieaug ar SARS-CoV-2 inficēto skaits, tādējādi arī veikto testu skaits slimnīcās palielinās. Tāpat arī redzams, ka stacionāros palielinās saslimušo skaits ar smagu slimības gaitu. 

Lai pasargātu sevi no smagas slimības gaitas, aicinām iedzīvotājus, īpaši no riska grupām vakcinēties. Iedzīvotājiem pieejamas BioNTech Pfizer vakcīnas “Comirnaty Omicron XBB.1.5”, kuras pielāgotas šobrīd izplatītākajiem SARS-CoV-2 vīrusa Omicron paveidiem. Jāpiebilst, ka nesenie notekūdeņu monitoringa dati liecina, ka Latvijā parādījies arī jaunais BA.2.86 paveids jeb “Pirola”. Esošās vakcīnas ir pietiekami efektīvas arī pret šo vīrusa variantu. 

Sezonālo vakcināciju pret Covid-19 infekciju ieteicams veikt savlaicīgi. Vispiemērotākais laiks būtu no septembra līdz decembrim, tomēr vakcināciju drīkst veikt arī pēc tam, kaut saslimstība ar Covid-19 jau būs pieaugusi vēl vairāk. Ir svarīgi, lai vakcīna būtu laikus nostiprinājusi Jūsu organisma aizsardzību pret smagu slimības gaitu, tāpēc vakcināciju nedrīkstētu atlikt līdz brīdim, kad saslimstība būs plaša un nonākšana saskarē ar vīrusu ļoti iespējama. 

Viena vakcīnas deva jāsaņem vismaz 12 mēnešus pēc iepriekšējās vakcīnas devas. Tomēr, ja cilvēkam ir 65 gadi un vairāk, bet ir vairākas hroniskas slimības, tad intervāls no iepriekšējas Covid-19 vakcinācijas var būt arī mazāks, proti, 6 mēneši.   

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret Covid-19 īpaši rekomendēta šādām iedzīvotāju grupām: 

  • visiem iedzīvotājiem vecumā no 65 gadu vecuma; 

  • pieaugušajiem ar nopietnām hroniskām blakusslimībām;   

  • vidējas vai augstas imūnsupresijas pacientiem, t.sk. pusaudžiem un bērniem no 6 mēnešu vecuma;   

  • grūtniecēm. 

Informācija par vakcināciju pret Covid-19 rudens sezonā 2023

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina aktīvāk vakcināciju izmantot riska grupu pacientiem. Aktuālie vakcinācijas statistikas dati liecina, ka pret Covid-19 šoruden vakcinējušies jau vairāk kā 22 tūkstoši cilvēku. Visaktīvāk pret Covid-19 šobrīd vakcinējas cilvēki ar hroniskām slimībām, sociālās aprūpes centru klienti, seniori, ārstniecības personas un grūtnieces.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI