DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. novembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Melnās kafijas vakarā godinās Brīvības cīņās kritušos Latvijas Kara skolas kadetus

Ceturtdien, 30. novembrī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ar Valsts prezidenta padomnieka Nacionālās drošības jautājumos Aivara Puriņa un Nacionālo bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa dalību Melnās kafijas vakarā godinās Brīvības cīņās kritušos Latvijas Kara skolas kadetus.

Latvijas Nacionālās  aizsardzības akadēmijas kadetiem īpaši nozīmīgas un personisku saikni veidojošas ir cīņas, kurās Latvijas Kara skolas kadeti bija iesaistīti kaujās pret Bermonta karaspēku pie Daugavas tiltiem un Vareļu mājām (agrākajā Garozas pagastā).Godinot 1919. gada Brīvības cīņu notikumus, vakara jundā izsauks 14 kritušo kadetu vārdus, pie viņu fotogrāfijām aizdedzot lāpas.  Tās laikā ik gadu tiek pasniegts Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera ģenerāļa Mārtiņa Hartmaņa Goda zobens Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas iepriekšējā gada izcilākajam absolventam un leitnantam par teicamu dienesta pienākumu izpildi, profesionalitāti, augstu atbildības sajūtu un militāro stāju.

Pēc vakara jundas kadeti un viesi dosies uz “Ozolu parku”, lai baudītu tādu pašu cienastu, kādu ieturēja jaunie Latvijas Kara skolas kadeti, atgriežoties no kaujām –  miežu kafiju, rupjmaizi un marmelādi, kā arī dalīsies piedzīvotajā un dziedās karavīru dziesmas. 

Melnās kafijas vakara tradīcijas aizsākās pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, kad tika atklāta Latvijas Kara skola. Šo tradīciju atjaunoja 1993. gadā. Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija kā Latvijas Kara skolas tradīciju un gara pārmantotāja kopš savas izveides ik gadu 30. novembrī piemin kadetu upurus, pašaizliedzību un tēvzemes mīlestību. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI