DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Ventspils novadā notiks Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu apmācība

FOTO: Publicitātes foto

No 23. līdz 27. oktobrim Ventspils novadā, Ances pagastā Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem norisināsies Taktikas kurss, kurā kadeti pilnveidos kolektīvās lauka kaujas iemaņas kājnieku vada operācijās, kā arī prasmes kaujai apbūvētā vietā.

Taktikas kurss ir plānveida mācības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Militārās vadības 2023. gada apmācību plānu, un tā mērķis ir sagatavot kadetus vada lieluma apakšvienību vadīšanai, pietuvinot tos kaujas apstākļiem.

Mācību ietvaros pa koplietošanas ceļiem notiks pārvietošanās ar autotransportu, kā arī apvidū būs redzami karavīri. Apmācību ietvaros nav paredzēta kaujas šaušana ar kaujas munīciju, bet plānots lietot mācību munīciju, dūmu sveces un sprādziena imitācijas līdzekļus diennakts gaišajā un tumšajā laikā. Pēc apmācībām izmantotā apvidus teritorija tiks sakārtota un atstāta sākotnējā stāvoklī. Civilo iedzīvotāju dzīvība, veselība, kā arī privātīpašums un apkārtējā vide netiks apdraudēta.

Mācības notiek ar pašvaldību saskaņotās teritorijās. Pateicamies iedzīvotājiem par sapratni un atbalstu mācību norisē.

Operatīvā informācija par Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas aktivitātēm iespēju robežās tiek publicēta Facebook lapā @aizsardzibasakademija un Instagram lapā @aizsardzibasakademija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI