DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Latvijas Mediju ētikas padomes viedoklis par NEPLP lēmumu piemērot sodu TVNET

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Freepik

Latvijas Mediju ētikas padome (Mediju ētikas padome) uzskata, ka NEPLP lēmums* par soda piemērošanu TVNET ir nesamērīgs, nedemokrātisks un birokrātisks. 

Mediju ētikas padomes “Mediju ētikas kodekss” aizstāv mediju brīvību un plurālismu, lai nodrošinātu mediju vides daudzveidību, un vienlaikus veicinātu atbildīgu un profesionālu informācijas iegūšanas, uzglabāšanas, apstrādes un izplatīšanas praksi.

Mediju ētikas padomes locekļi tuvākajā sēdē apspriedīs šo gadījumu, un nepieciešamības gadījumā vērsīsies citās institūcijās, lai kategoriski iestātos pret praksi, kas nepamatoti ierobežo mediju brīvību un plurālismu.

Iepazīstoties ar NEPLP lēmumu, Mediju ētikas padome norāda uz tiesību filozofa, poļu un austrāliešu tiesību zinātnieka Ph.D Adama Čarnotas atziņu par to, ka “Deformēta tiesību izpratne, normatīvisms un formālisms, specifiska tiesnešu mentalitāte, kas izpaužas mehāniskā tiesību piemērošanā, slikta juridiskā izglītība, pārmērīgas drošības struktūru pilnvaras – tie ir būtiski iemesli, kuru dēļ Rietumu tiesību sistēma nespēj pilnvērtīgi funkcionēt valstīs, kas atguvušās no totalitārisma, tai skaitā Austrumeiropas „jaunajās” demokrātijās, kaut arī tās no padomju režīma atbrīvojušās jau pirms divām desmitgadēm.” 

Mediju ētikas padomes mērķis ir veicināt ētiskas mediju prakses attīstību un sekmēt mediju pašregulāciju Latvijā.

Biedrības kompetencē ir izvērtēt konkrētus gadījumus un sūdzības, tostarp konstatēt trūkumus mediju darbībā. Biedrības līdzšinējā praksē ir sniegusi 58 atzinumus.

* LĒMUMS Nr. 199/1-2 (18012000000723-2) Par administratīvā soda uzlikšanu administratīvā pārkāpuma lietā Nr. 18012000000723

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI