DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2023
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Tiesu vara “Lampā” būs sastopama Temīdas teltī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Tiesu vara sarunu festivālā “Lampa”, kas šogad norisināsies Cēsīs 9. un 10. jūnijā, būs sastopama Temīdas teltī. Ar plašu un daudzveidīgu programmu deviņu pasākumu ietvaros, kas domāti dažādām mērķauditorijām – nozares speciālistiem, topošajiem un esošajiem tiesnešiem un tiesu darbiniekiem, tiesību normu piemērotājiem, medijiem, jauniešiem un ikvienam interesentam.

Tiesu vara ir atvērta, un tai svarīgi izglītot sabiedrību par viņu tiesībām un aktuāliem tiesiskuma jautājumiem. Tāpēc ikviens Lampas interesents varēs saņemt praktiskus padomus tiesību pratībā un atbildes uz jautājumu, vai patiešām ir nepieciešams tiesāties. Atbildi uz šo jautājumu sniegs Latvijas Tiesnešu biedrības un Administratīvo tiesnešu biedrības rīkotā saruna „Tiesību pratība. Kad tiesāties un kad ne?” 9. jūnijā plkst. 14.00. Lampas skatītājam un klausītājam būs iespēja arī pārbaudīt savas zināšanas par tiesību jautājumiem žurnāla “Jurista vārds” prāta spēlē 9. jūnijā plkst. 20.00 “Pareizā atbilde: tiesiska valsts?”. Savukārt Prokuratūra diskusijā “Manas tiesības uz tiesiskumu” informēs par to, kādos gadījumos var vērsties pie prokurora, un kā prokurors var palīdzēt cietušajam un sabiedrībai. Diskusijas sākums 10. jūnijā plkst. 11.00. Lai novērstu iespēju nokļūt krāpnieku nagos un uzlabotu savas zināšanas nekustamā īpašuma darījuma procesos, tiesu vara aicina apmeklēt Zvērinātu notāru padomes organizēto interaktīvo krāpšanas risku atpazīšanas spēli “Izšķirošais lēmums”, kurā Lampas apmeklētājiem būs iespēja soli pa solim iziet cauri dzīvē visbiežāk sastopamo darījumu procesiem un izspēlēt lēmumu pieņemšanu, kā arī piedzīvot katra lēmuma sekas nākamajā darījuma solī. Sākums 10. jūnijā plkst. 19.00.

Savukārt Tieslietu padomes organizētā diskusijā “Priekšstats par tiesu ziņas attālumā” tiesneši un žurnālisti runās par to, kā pilnveidot tiesu komunikāciju un mediju komunikāciju par tiesu varu tā, lai sabiedrības priekšstats, kā arī uzticība tiesu varai uzlabotos. Diskusija būs interesanta gan tiesnešiem, gan tiesu darbiniekiem, gan arī masu medijiem. Sākums 9. jūnijā plkst. 16.00.

Augsti kvalificētu juristu atlase tiesu varai ir viena no svarīgākajām prioritātēm, tāpēc tiesu vara vēlas ieinteresēt jauniešus kļūt pat tiesnešiem, un tie tiek īpaši aicināti apmeklēt Augstākās tiesas pasākumu “Slēgta tiesas sēde”, kurā būs iespēja pašiem spriest tiesu, pielaikot tiesneša mantiju, iejusties tiesneša lomā, kā arī iepazīt īstus tiesnešus intervijās. Sākums 9. jūnijā plkst. 18.00.

Tiesu vara ir vērsta uz attīstību gan digitalizācijas jomā, gan iekšējo sistēmu kvalitātes uzlabošanā, bet kā sabiedrībai minēto procesu pilnveidošanā nepazaudēt pieejamību tiesai? Rīgas apgabaltiesas diskusiju “Nemainīga tiesas pieejamība mainīgos apstākļos?” 10. jūnijā plkst. 13.00 un Zvērinātu advokātu padomes organizēto diskusiju “Vai efektivizācijā nezaudējam cilvēka pamattiesības un brīvības” 10. jūnijā plkst. 17.00 būs interesanti apmeklēt ne tikai nozares ekspertiem, bet ikvienam interesentam.

Arī bērnu tiesību jautājumi ir tiesu varas prioritāte, kurā ir saskatāmi vairāki izaicinājumi, tāpēc gan nozares eksperti, gan vecāki, gan bērnu aprūpētāji un visi interesenti tiek aicināti apmeklēt Tieslietu ministrijas rīkoto pasākumu “Dzīve kā laimes rats: Sodīt, pāraudzināt vai mīlēt? Ko darīt ar bērniem, kuri sabiedrībai nav vajadzīgi?” 10. jūnijā plkst. 15.00.

Tiesu vara Temīdas teltī ir piesaistījusi spožus prātus un runātājus. Temīdas teltī sastapsiet žurnālistus, tiesnešus, senatorus, prokurorus un advokātus, tieslietu ministri, Valsts policijas darbiniekus un ekspertus, diplomātus, mediatorus, raidījuma vadītājus un ētera personības, biedrības “Skalbes” valdes locekli un OPEN radošo centru vadītāju, kā arī aktīvus skolēnus un studentus.

Tiesu vara Jūs visus gaidīs Temīdas teltī! Ar plašāku programmu iespējams iepazīties sarunu festivāla “Lampa” mājaslapā.

Temīdas telts pasākumi tiks translēti Tieslietu padomes YouTube profilā un “Jurista vārds” Facebook profilā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI