DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. maijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Ekonomikas ministrija un ALTUM aicina uz semināru par daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai informētu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes projektu vadītājus un citus interesentus par projekta sagatavošanas gaitu un niansēm daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā, Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija “Altum” šā gada 25. maijā aicina piedalīties klātienes seminārā.

Ekonomikas ministrijas Mājokļu politikas departamenta vecākais referents Elvijs Kalnkambers seminārā skaidros lēmumu pieņemšanas procesu daudzdzīvokļu mājās. Būvniecības valsts kontroles biroja Būvniecības informācijas sistēmas reģistru nodaļas vadītāja Iveta Putne stāstīs par Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) izmantošanu lēmumu pieņemšanā. Altum Energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Ieva Vērzemniece informēs par svarīgākajiem programmas atbilstības nosacījumiem, bet Energoefektivitātes kompetences daļas vadītājs Didzis Skrodelis sniegs ieteikumus tehniskās dokumentācijas sagatavošanai. Energoauditors Arnis Auermanis stāstīs par projekta vadības pusi - sagatavošanās procesu ēku atjaunošanai un tehniskās dokumentācijas sagatavošanu. Savukārt semināra beigās dalībniekiem būs iespēja no ekspertiem saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem.

Seminārs norisināsies klātienē – Rīgā, Doma laukumā 4, ALTUM konferenču zālē, ar iespēju sekot tiešraidei MS Teams platformā no plkst. 10:00 līdz 12:30.

Dalībai pasākumā (neatkarīgi no izvēlētā dalības veida) ir nepieciešams veikt reģistrāciju līdz 22. maijam (ieskaitot). Pēc reģistrācijas interesents saņems apstiprinājumu pasākumam klātienē vai tiešsaistes linku. Vietu skaits klātienē ir ierobežots.

Programma tiek finansēta no Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda un pieejamais programmas finansējums ir 57,2 miljoni EUR.

Programma paredz segt līdz pat 49% no kopējām energoefektivitātes projekta izmaksām bez pievienotās vērtības nodokļa. Atlikušo finansējuma daļu iedzīvotāji segs no bankas aizdevuma resursiem un/vai mājas uzkrājumiem. Obligāts programmas nosacījums ir bankas aizdevums vismaz plānotā atbalsta jeb kapitāla atlaides apmērā, savukārt bankas aizdevumam var saņemt ALTUM garantiju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI