DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
4
4

25. aprīlī pie Ministru kabineta notiks pikets, pieprasot rīcību saistībā ar sievietes slepkavību Jēkabpilī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šī gada 25. aprīlī plkst. 13:00 pie Ministru kabineta “Sievietei Paveicās”, Centrs “MARTA” un Jaunatnes organizācija “Protests” rīkos piketu ar nosaukumu “Nāves iemesls: sieviete”. Piketā tiks pieprasīta rīcība par atbildīgo iestāžu nolaidību Jēkabpils slepkavības gadījumā, kā arī politiskā atbildība par ilggadēju valdības un Saeimas nevēlēšanos ratificēt Stambulas konvenciju. Valdība nav spējusi noteikt cīņu pret vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē kā politisko prioritāti Latvijā, un ir laiks to mainīt.

Ievērojot publisko informāciju par Leonu Rusiņu, kurš laikā, kad pret viņu bija 19 aktīvi izmeklēšanas procesi, noslepkavoja bijušo dzīvesbiedri, piketa organizatori izsaka neizpratni par šādas situācijas pieļaušanu Latvijā. Likumos noteiktā kārtībā jau pastāv vairums mehānismu, ieskaitot apcietinājumu un brīvības atņemšanas iespēju par pagaidu aizsardzības pārkāpšanu, par cietušās vajāšanu, un par atteikšanos apmeklēt rehabilitāciju, kas paredzēta vardarbības veicējiem. Iestāžu nespēja efektīvi piemērot jau likumdošanā esošus drošības mehānismus ir sociāls un politisks apkaunojums demokrātiskā valstī. Šo pastiprina tas, ka Latvija joprojām atrodas starp 6 ES valstīm, kas nav ratificējušas Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas Konvenciju, neskatoties uz to, ka Latvijā ir augstākais sieviešu slepkavību skaits uz iedzīvotāju skaitu no visām ES valstīm.

Piketa sākumā plkst. 13:10 klātesošie tiks aicināti ieturēt klusuma brīdi Jēkabpilī noslepkavotajai sievietei. Klusuma brīdi Ministru kabineta sēdes laikā tiek aicināti ieturēt arī ministri, kā arī visa Latvijas sabiedrība. Piketa dalībnieki tiek aicināti nākt, ģērbti melnā ar pie apģērba piespraustiem sarkanas krāsas elementiem.

Pirmdienas vakarā, 24.04. No plkst. 18:00 līdz 19:30 Pils ielā 11 notiks arī plakātu darbnīca, kur piketa dalībnieki varēs izveidot plakātus piketam. Materiāli būs pieejami uz vietas.

Labs saturs
4
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI