DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Ventspils Augstskolā darbu sāk jauns rektors - profesors Andris Vaivads

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šā gada 3.aprīlī Ventspils Augstskolā darbu sācis jaunais rektors - profesors Andris Vaivads. Uzsākot rektora amata pienākumu pildīšanu, profesors Andris Vaivads komentē: “Man ir liels prieks sākt darbu Ventspils Augstskolā, piedalīties augstskolas stiprināšanā un attīstīšanā, caur to arī veicinot Ventspils, kā studentiem draudzīgas pilsētas, tālāku veidošanu.”

Profesora Andra Vaivada ievēlēšana rektora amatā notika pagājušā gada nogalē, 14. decembrī. Kā iepriekš tika ziņots, Ventspils Augstskolas Satversmes sapulce rektora amatā ievēlēja profesoru Andri Vaivadu, kurš līdz šim strādājis Stokholmas Karaliskajā Tehnoloģiju institūtā. Pēc vairākām atlases kārtām, Andri Vaivadu vēlēšanām virzīja augstskolas padome un Ventspils Augstskolas Satversmes sapulces vairākums nobalsoja par viņa ievēlēšanu rektora amatā.

Profesors Andris Vaivads pauž: “Ventspils rūpējas par savu jauno paaudzi, sākot no bērnudārza mazuļiem līdz skolniekiem un tālāk studentiem. Tās enerģijas un zināšanu pilnie studenti jau pēc dažiem gadiem veidos savu un mūsu nākotni strādājot komerciālās firmās un valsts iestādēs. Ventspils Augstskolai ir liela atbildība sagatavojot studentus dinamiskajam darba tirgum gan Ventspilī, gan Kurzemē, gan tālāk pasaulē. Turpināt attīstīt pasaules līmeņa izglītību un zinātni Ventspils Augstskolā ir iespējams balstoties uz tās spēcīgo kolektīvu, ciešā sadarbībā ar reģiona un valsts iestādēm un uzņēmumiem. Svarīgi ir arī tālāk padziļināt sadarbību ar reģionālajām, Rīgas un ārvalstu augstskolām, kā arī starptautiskām organizācijām.”

Ventspils Augstskolas padome Andri Vaivadu rektora vēlēšanām virzīja, uzskatot, ka viņa lielā pieredze zinātniskajā un pedagoģiskā darbībā, sasniegumi projektu izstrādē un īstenošanā, starptautiskā pieredze, kā arī līderības prasmes palīdzēs augstskolai vislabāk īstenos attīstības stratēģiju. Andris Vaivads līdz šim vadījis Kosmosa un Plazmas nodaļu Stokholmas Karaliskajā Tehnoloģiju institūtā, ir pētnieks, kā arī piedalījies dažādu projektu īstenošanā starptautiskā mērogā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI