DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma
1
1

Tiesu izpildītāju bezmaksas konsultācijas aktīvi izmanto visā Latvijā, zvana arī tautieši no ārzemēm

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Bezmaksas tiesu izpildītāju konsultācijas par iespējām atlikt parādu piedziņas sprieduma izpildi vai sadalīt to atmaksas termiņos izmantoja vairāki simti iedzīvotāju visā Latvijā, kā arī tautieši ārzemēs.

Iedzīvotāji uzdeva ne vien tematiskus jautājumus saistībā ar Tiesu izpildītāju dienu, bet izmantoja iespēju konsultēties arī par daudziem citiem ar parādu piedziņu saistītiem jautājumiem. Lielākais konsultāciju skaits tika sniegts telefoniski, kā arī tika sniegtas atbildes uz jautājumiem WhatsApp čatā un e-pastā.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka: “Tiesu izpildītāju dienas parāda, ka attālinātais konsultāciju sniegšanas veids iedzīvotājiem šķiet ļoti ērts. Cilvēkus interesē plašs tēmu loks – vienmēr aktuāli ir uzturlīdzekļu piedziņas jautājumi, laulāto atbildība par otra laulātā parādiem, pieļaujamais ieturējumu apmērs un saglabājamie naudas līdzekļi, kā un vai ir iespējams noslēgt izlīgumu. Tāpat bija interese konsultēties par dažādiem specifiskākiem jautājumiem, piemēram, starptautisko piedziņu, parādu mantošanu, par krimināllietās pieņemtiem lēmumiem saistībā ar kompensācijas piedziņu cietušajam nodošanu piespiedu izpildei un citiem jautājumiem. Tostarp saņēmām zvanus arī no ārzemēs dzīvojošiem tautiešiem.”

Bezmaksas konsultācijas iedzīvotājiem bija pieejamas Tiesu izpildītāju dienas ietvaros, 24. martā Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē un tiesu izpildītāju birojos visā Latvijā.

Tiesu izpildītāju dienas ir Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes 2016. gadā aizsākta iniciatīva. To mērķis ir sniegt plašāku informāciju par tiesu izpildītāju darbu Latvijā un dot iespēju cilvēkiem bez maksas saņemt juridiskās konsultācijas parādu atmaksas jautājumos.

Tiesu izpildītāji ir valsts amatpersonas, kuru pienākums ir panākt tiesu spriedumu izpildi aizskartās puses, valsts un sabiedrības interesēs. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pienākums ir rūpēties par nozares pārstāvju profesionalitāti un publiski pārstāvēt viņu viedokli.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI