DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. martā, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

SIA “Rīgas ūdens” izveidojis pirmo mobilās dzeramā ūdens stacijas prototipu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 17. martā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiek ikgadējā RTU Karjeras diena, kuras ietvaros SIA “Rīgas ūdens” ir uzstādījis pirmo uzņēmuma pašu darbinieku rokām radīto mobilās dzeramā ūdens stacijas prototipu jeb t.s. ūdens bāru. Šovasar plānots izveidot un izvietot Rīgā vēl septiņas šādas iekārtas.

Mobilās dzeramā ūdens stacijas augstums ir 2 metri, garums – 2,5 metri, platums – aptuveni 1,75 metri. Tā ir aprīkota ar astoņiem ūdens krāniem – četri katrā pusē. Zemākie no tiem ir 1,20 metru augstumā, lai tiem brīvi varētu piekļūt arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Ūdens stacija ir salīdzinoši viegla un mobila konstrukcija, kas veidota no alumīnija un apdarināta ar mitrumizturīgu saplāksni. Tai ir paredzēts vietējais pieslēgums pilsētas ūdensvada tīklam, bet ārpus telpām to var pieslēgt ugunsdzēsības hidrantiem.

Dzeramā ūdens pieejamības veicināšana ir Rīgas pašvaldības plānots pilsētas attīstības virziens sadarbībā “Rīgas ūdeni”, lai realizētos ideja, ka kvalitatīvs dzeramais ūdens no pilsētas ūdensvada pilsētniekiem tiek nodrošināts arī publiskos pasākumos, svētkos un koncertos.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja Selīna Vancāne novērtē pirmās mobilās ūdens stacijas konstrukciju un dizainu, uzsverot:

"Svarīgi, ka mums Rīgā ir kvalitatīvs krāna ūdens, un tikpat svarīgi, ka tas ir ikvienam pieejams pilsētvidē. Ar šīm mobilajām ūdens stacijām padarām mūsu kvalitatīvo Rīgas ūdeni vēl pieejamāku un mazinām plastmasas pudelēs pildītā ūdens patēriņu Rīgā. Šīs ūdens stacijas lieliski papildinās stacionāros brīvkrānus, kuru skaits pilsētā šogad strauji pieaugs."

“Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Krūmiņš: Mēs veicinām un veicināsim, ka ikviens saņems kvalitatīvu ūdeni publiskajā vidē un veidosies paradums regulāri padzerties un izmantot Rīgas krāna ūdeni, kurš ir tīrs, drošs un veselīgs un satur daudz cilvēkam noderīgu minerālvielu. Ūdens ir veselības, dzīvības, sakoptības un dzīves kvalitātes simbols. Šī mobilā ūdens stacija ir vēl viens solis, ar kuru vēlamies visiem rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem pateikt –  dzeriet Rīgas krāna ūdeni!”

“Rīgas ūdens” Automehanizācijas ceha vadītāja vietnieks Andris Šarko: “Šo mobilo ūdens staciju uzbūvēja ceha darbinieki, būtībā no darba brīvajā laikā. Iekārtas izveidei vajadzēja aptuveni trīs mēnešus, sākot no projekta uzmetuma ar zīmuli uz parastas papīra lapas līdz pat konstrukcijas kopā likšanai un skrūvēšanai. Ļoti rūpīgi piedomājām pie tā, lai konstrukcija būtu ērti pārvietojama un lietojama, kā arī visiem pieejama, tāpēc tās izveidē konsultējāmies ar dažādām sabiedriskajām organizācijām, tostarp invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”. Ūdens stacija joprojām ir pilnveides stadijā, piemēram, izvērtēsim, vai ir iespējams savienot kopā vairākas šādas stacijas un citus tehniskos risinājumus.

Līdz šā gada XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem plānots izveidot astoņas šādas mobilās dzeramā ūdens stacijas, lai svētku dalībnieki un skatītāji varētu veldzēties ar kvalitatīvo un veselīgo Rīgas ūdeni. Iecerēts, ka mobilā ūdens stacija varētu būt pieejama arī maija sākumā “Rīgas maratona” dalībniekiem, un, iespējams, arī Pasaules hokeja čempionāta norišu Rīgā laikā, kā arī citos Rīgas pašvaldības rīkotajos publiskajos pasākumos.

Krāna ūdens, kuru sagatavo un piegādā SIA “Rīgas ūdens”, ir kvalitatīvs, drošs un veselīgs. Tajā ir daudz cilvēkam nepieciešamu minerālvielu, kas raksturīgas labam, vērtīgam dzeramajam ūdenim:

https://www.rigasudens.lv/lv/cik-daudz-noderigu-mineralvielu-ir-rigas-dzeramaja-udeni

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI