DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Tiesa paziņos lēmumu par pagaidu aizsardzības līdzekļa piemērošanu Siguldas novada pašvaldības preču zīmei “S!”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Piektdien, 14. oktobrī, tiesa paziņos lēmumu par Siguldas novada pašvaldības lūgumu par pagaidu aizsardzības līdzekļu piemērošanu preču zīmei “S!”, kura ikdienā tiek izmantota gan atsevišķi, gan sauklī “S!gulda aizrauj”. Politiskā partija “Stabilitātei!” savas vizuālās identitātes atspoguļošanai izvēlējusies izmantot “S!”, kas ir Siguldas novada reģistrēta preču zīme un simbolika.

Siguldas novada pašvaldības Patentu valdē reģistrēto preču zīmi pašvaldība lieto jau vairāk nekā 12 gadus, un tas zināms daudziem Latvijas iedzīvotājiem, kā arī tūristiem, tāpēc Siguldas novada pašvaldība iestājas par tiesībām būt vienīgajam šīs preču zīmes lietotājam Latvijā, lai neradītu maldinošas asociācijas ar pašvaldības vērtībām, kas krasi atšķirīgas no politiskās partijas vēstījuma.

Pašvaldība zīmes grafisko elementu “S!” izmanto ne vien kā atpazīstamības simbolu, bet arī iedzīvotāju un vietējo uzņēmēju atbalsta programmās. Tāpat šī preču zīme ir daļa no Siguldas novada simbolikas, kas apstiprināta arī pašvaldības saistošajos noteikumos. Pateicoties preču zīmei “S!”, jau vairāk nekā 7 gadus novada aktīvās atpūtas pakalpojumu sniedzēji, tūrisma nozares pārstāvji, mēbeļu, pārtikas, suvenīru un citi ražotāji izmanto atpazīstamību zīmi “S!”, norādot, ka produkts radīts Siguldā, Siguldas novadā. Tāpat preču zīmes dizains iestrādāts arī Siguldas novada ID kartēs, kas ir daļa no iedzīvotāju atbalsta programmas. Siguldas novada sauklis “S!gulda aizrauj” apliecina novada iedzīvotāju un viesu garīgo un fizisko jaudu, kas mijas kopā ar vietu, kur daba ienāk pilsētā un ir neatņemama tās sastāvdaļa.

Kopš priekšvēlēšanu kampaņas sākuma, kurā partija “Stabilitātei!” izmantoja “S!” simboliku, Siguldas novada pašvaldība vērsusies vairākās instancēs – Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojā (KNAB), Valsts policijā, Konkurences padomē un Patentu valdē –, kā arī iesniegusi prasības pieteikumu tiesā, tai skaitā lūdzot piemērot pagaidu aizsardzības līdzekļus, tādējādi cerot panākt nekavējošu pašvaldības preču zīmes lietojuma aizliegumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI