DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Parlamentārā sekretāre: diaspora visā plašajā pasaulē ir neatņemama Latvijas daļa

2022. gada 9. jūnijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica un speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos Elita Gavele piedalījās Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) gadskārtējā valdes sēdē, kas no 9. līdz 11. jūnijam norisinās Rīgā, Latvijā.

Z. Kalniņa-Lukaševica, uzrunājot klātesošos, izteica pateicību PBLA priekšsēdim Pēterim Blumbergam, PBLA saimei un biedrorganizācijām par ieguldījumu un lielisko sadarbību, plecu pie pleca strādājot Latvijas interešu veicināšanai gadu garumā.

Parlamentārā sekretāre valdes sēdes atklāšanā akcentēja kopīgās sadarbības nozīmi. Diasporas likuma pieņemšana un Diasporas konsultatīvās padomes darbs ir ļāvis izveidot skaidru organizatorisku un pārstāvniecības mehānismu, kā varam operatīvi apvienoties darbam un pārrunāt ikvienu jautājumu, sadarbojoties visos kontinentos dzīvojošiem latviešiem, pauda Z. Kalniņa-Lukaševica.

“Ir paveikti daudz darbi un vēl vairāk ieceres ir iesāktas jau realizēt. Arvien ciešāka sadarbība gan tradicionālajās jomās – valodas un kultūras stiprināšanā, gan ekonomikā, zinātnē, starptautisko organizāciju darbā un valsts interešu lobēšanā – ir mūsu kopēja apņemšanās,” sacīja parlamentārā sekretāre. 

Z. Kalniņa-Lukaševica izvirzīja arī vairākus konkrētus uzdevumus turpmākajam darba cēlieniem – plašs atbalsts Ukrainai, Latvijas drošības stiprināšana, rūpes par ekonomisko izaugsmi un labklājību, demokrātijas stiprināšana, kā arī Latvijas kandidatūras virzīšana ANO Drošības padomes nepastāvīgo dalībvalstu vēlēšanās. 

“Latvijas ārpolitiku iezīmē trīs raksturlielumi. Pirmkārt, ārējā drošība. Otrkārt, demokrātiskās vērtības un normas jeb tiesiskums. Treškārt, ekonomiskā attīstība. Ārēji stabila un iekšēji vienota eiroatlantiskā telpa, kuru veido augsts iekšējās un ārējās drošības līmenis, spēcīga demokrātija un augoša ekonomika, ir Latvijas ārpolitikai labvēlīgākā vide,” uzsvēra parlamentārā sekretāre.

Speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos E. Gavele informēja, ka Ārlietu ministrija turpina sadarbību ar Latvijas universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centru un atbalsta saturīgus diasporas organizāciju projektus. Vēstniece akcentēja, ka prioritātei ir jābūt jauniešiem – jaunajā diasporā ir liels bērnu un jauniešu skaits, kuri nākotnē nesīs latvisko identitāti, valodu, kultūras mantojumu un piederības sajūtu Latvijai.

Šogad gaidāmi arī vairāki nozīmīgi pasākumi Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki Minesotā, Eslingenas Dziesmu svētki, Starptautiskajās organizācijās strādājošo Latvijas profesionāļu forums, kā arī Biznesa brokastis Londonā un Frankfurtē.

Informācijai

PBLA ir diasporas lielākā organizācija, kas apvieno sešas centrālās ārzemju latviešu organizācijas pasaulē – Eiropas Latviešu apvienību, Amerikas Latviešu apvienību, Latviešu Nacionālo apvienību Kanādā, Latviešu apvienību Austrālijā un Jaunzēlandē, Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienību un Krievijas Latviešu kongresu. PBLA dibināta 1956. gadā. Šobrīd tās darbības virzienos ietilpst vienot latviešu kopienu pasaulē, stiprināt Latvijas valsts neatkarību un drošību, atbalstīt latviskās izglītības un kultūras uzturēšanu diasporā, kā arī līdzdarboties aktivitātēs Latvijas izaugsmes un attīstības veicināšanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU