DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Putnu dienās izgatavos 500 putnu būrus

Rīgas zooloģiskajā dārzā, pēc divu gadu pārtraukuma apmeklētāji atkal klātienē varēs gatavot putnu būrīšus.

Tradicionālajā “Dzeņa darbnīcā” sagatavoti materiāli 250 strazdu būriem un 250 būrīšiem mazajiem dobumperētājiem putniem (zīlītēm, zvirbuļiem, melnajiem mušķērājiem). Pareizi izgatavotu būrīti varēs atstāt izlikšanai zoodārzā, vai ņemt līdzi un izkarināt savā dārzā vai citā piemērotā vietā.

Pasākums noritēs  2. un 3. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 15.00 zoodārzā,  piknika vietā Ķīšezera krastā.

Video sižets šeit:

2. aprīlī pulksten 12.00 “Putnu dienu” pasākumu atklās un tradicionālo pirmo naglu pirmajā “Dzeņa darbnīcas” šī gada būrītī iedzīs Rīgas domes priekšēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns, kurš kopā ar ģimeni gatavos strazdu būri. Kā apliecinājumu ilgtermiņa sadarbības uzsākšanai starp Rīgas zoodārzu un SIA "Rīgas meži”, zīlīšu būrīti gatavos šī uzņēmuma Padomes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Ģērmanis. Savukārt Rīgas zooloģiskā dārza valde pasākuma ievadā demonstrēs, kā pareizi izgatavot būri “Gada putnam – 2022”- svīrei. Šie, Latvijā vēl pagaidām samērā bieži sastopamie putni, Eiropā jau kļūst par retumu. Un skaita samazināšanās ir tieši saistīta ar piemērotu ligzdošanas vietu trūkumu. Mājas paspārnē izvietota svīru ligzdošanas kaste šiem putniem var ļoti palīdzēt. 

Rīgas Zoodārza mājaslapā atrodamas video instrukcijas dažādu putnu būru veidu izgatavošanai – šeit: https://rigazoo.lv/lv/zoo-skola/praktiskie-darbi

“Putnu dienu” pasākumu pirmssākumi Rīgas zoodārzā meklējami jau pirms apaļiem 70 gadiem, 1952. gadā, bet putnu būrīšu “Dzeņa darbnīca” Mežaparku pirmo reizi pieklaudzināja pirms 27 gadiem, un prieks, ka pareizas konstrukcijas strazdu, zīlīšu, pūču, pupuķu un citu putnu būrus nu darina daudzos un dažādos “Putnu dienu” pasākumos visā Latvijā.

Putnu būrīšos dzīvojošie putni ne tikai pasargā dārzu vai mežu no kaitēkļiem, bet ir arī lieliski un interesanti kaimiņi, kas spēj ieinteresēt par Latvijas putnu daudzveidību. Lieliska vieta putnu vērošanai, protams, ir arī Rīgas zooloģiskais dārzs, kurā aplūkojami 55 sugu putni.

Kases strādā katru dienu no plkst.10.00 līdz 16.00.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU