DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. martā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Izsludināts konkurss valodu apmācību iestādēm ar mērķi sekmēt latviešu valodas apguvi reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izsludinājis atklātu pieteikumu konkursu valodu apmācību iestādēm “Latviešu valodas apguve reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem”, lai palielinātu latviešu valodas lietojumu ikdienas saziņā, paplašinot valodas apguves pieejamību un uzlabojot tās pielietošanas kvalitāti. Programmā pieejamais finansējums ir 32 640 EUR gadā.

Salīdzinoši ar iepriekšējiem gadiem, SIF ir mainījis pieeju atbilstoši pieprasījumam. Valsts valodas apguves nodrošināšanai turpmāk varēs pieteikties vairākas valodu apmācību iestādes. Pieteikties konkursam aicinātas Valsts Izglītības Informācijas Sistēmā (VIIS) reģistrētas izglītības iestādes, neatkarīgi no tās juridiskā statusa (pašvaldības iestāde, biedrība, sabiedrība ar ierobežotu atbildību, individuālais komersants u.c.) vai iestādes veida (vispārējās, speciālās, profesionālās, augstākās, pieaugušo u.c. izglītības iestādes).  

Tā klients varēs izvēlēties sev atbilstošāko pakalpojuma sniedzēju, lai kvalitatīvi iegūtu latviešu valodas prasmes līdz augstākā līmeņa 1.pakāpei (C1), piesakoties pie viena no SIF apstiprinātajiem pakalpojumu sniedzējiem. Informācija par apstiprinātajiem pakalpojumu sniedzējiem būs pieejama SIF tīmekļvietnē, un tā tiks atjaunota līdz ar pakalpojumu sniedzēju loka paplašināšanos.

Par reemigrantu saskaņā ar konkursa nolikumu uzskatāma persona (diasporas pārstāvis), kura ir atgriezusies vai pārcēlusies, vai plāno atgriezties vai pārcelties no mītnes valsts uz pastāvīgu dzīvi Latvijā pēc ilgstošas prombūtnes un ir Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, persona, kurai piešķirts repatrianta statuss, vai persona, kas ir tiesīga iegūt Latvijas pilsonību reģistrācijas kārtībā Pilsonības likuma izpratnē, kā arī minētās personas ģimenes locekļi (bērns, mazbērns, vecāks, vecvecāks vai laulātais), ja tie atgriežas vai pārceļas no mītnes valsts uz pastāvīgu dzīvi Latvijā kopā ar minēto personu.

“Valsts valodas zināšanas ir būtisks priekšnosacījums veiksmīgai reemigrācijai. Kopēja valoda veido kopēju pasaules redzējumu un informācijas telpu, kas nepieciešama, lai demokrātiskā sabiedrībā pieņemtu lēmumus un savstarpēji līdzdarbotos. Tā mazina atsvešinātību, sekmē iekļaušanos kultūras un politiskajos procesos, nodarbinātībā, izglītībā. Ar valodas kursiem veicināsim latviešu valodas prasmi reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem, kā arī sabiedrības saliedētību kopumā,” SIF direktore Zaiga Pūce.

Pieteikumus izskatīs vērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir pa vienam pārstāvim no Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ārlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas un Latviešu valodas aģentūras. Komisijas sastāvā ir arī SIF pārstāvis, kurš vada vērtēšanas komisijas darbu, bet kvalitātes kritēriju vērtēšanā un balsošanā nepiedalās. Projektu pieteikumu vērtēšanai var tikt piesaistīti atklātā konkursā atlasīti neatkarīgi eksperti.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir no 2022. gada 1. aprīļa līdz 2023. gada 20. decembrim plkst. 12.00. Konkursa nolikums paredz, ka projektu pieteikumu vērtēšanu uzsāk jau nākamajā kalendārajā mēnesī pēc tā saņemšanas.

Ar plašāku informāciju, kā arī konkursa nolikumu, pieteikuma un budžeta veidlapu iespējams iepazīties www.sif.gov.lv sadaļā "Projektu konkursi".

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU