DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. februārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Rīgas Zooloģiskajā dārzā tīģeris Augusts svin pilngadību

Tik zīmīgs datums, kā 2022. gada 22. februāris (22.02.2022), pelna īpašu ievērību jau pats par sevi, bet Rīgas zooloģiskajā dārzā to svinēt ir īpašs iemesls, jo  tieši 22. februārī 4 gadi aprit zoodārza apmeklētāju mīlulim Amūras tīģerim Augustam. Pēc cilvēku dzīves mērauklas, nu viņš sasniedzis pilngadību.

Jauneklīgi atraktīvais Augusts ir dzimis Ebersvaldes zoodārzā Vācijā un uz Rīgas zoodārzu atceļojis arī visnotaļ zīmīgā datumā – 2020. gada 11. septembrī. Ņemot vērā to, ka Augustam ļoti patīk apmeklētāju sabiedrība, svarīgās jubilejas gaidās zoodārzs izsludināja fotokonkursu, aicinot iesūtīt fotogrāfijas, kurās varenais tīģeris iemūžināts kopā ar apmeklētājiem un konkursa uzlīmi uz skatu laukuma stikla. Plašāk šeit: https://rigazoo.lv/lv/jaunumi/zoodarza-jaunumi/nofotografejies-pie-tigera-un-laime-gimenes-abonementu-737 Galvenā balva – zoodārza gada abonements ģimenei – tiks svinīgi izlozēta 22. februāra pēcpusdienā: pulksten divos un divdesmit divās minūtēs pie Amūras tīģeru ekspozīcijas. 

Pašu Augustu svarīgajā jubilejā gaida pārsteigums – aptuveni 70 kilogramus smaga plastmasas bumba. Cerams, ka ar šo rotaļlietu 200 kilogramus smagais “kaķītis” neizrēķināsies tik pat ātri, kā ar ikdienišķajām “spēļmantiņām” – tukšām plastmasas mucām. Ņemot vērā to, ka dzīvnieku ēdienkarte zoodārzā tiek stingri uzraudzīta, svētku torte paredzēta nav, bet otrdienas pusdienām paredzētie 6 kg liellopa gaļas ar minerālu un vitamīnu piedevām tiks pasniegti sevišķi svinīgi... Īpašs pagodinājums Augustam “Tīģera gadā” ir liela viņa fotogrāfija, kas nu rotās Rīgas Zooloģiskā dārza ieeju, aicinot ciemos pie svītrainā dižkaķa un pārējiem zoodārza iemītniekiem.

Amūras tīģeris Augusts mūsu zoodārzā nedzīvo viens, viņam kaimiņos mīt arī piecus gadus vecā, Bezansonas zoodārzā Francijā dzimusī tīģeriene Taiga, kura gan ir krietni piesardzīgāka un bezbēdīgās rotaļās neiesaistās. Taigas tēvs ir 2011. gadā Rīgas zoodārzā dzimušais tīģeris Klifs Grants, kuru, kopā ar kucēnu, izaudzināja zoodārza dzīvnieku kopējas.

Tā kā tīģeri ir izteikti vientuļnieki, tie lielajā aplokā tiek izlaisti pārmaiņus un satiksies uz īsu brīdi vien tad, kad būs pienācis īstais laiks kopā padomāt par pēcnācēju radīšanu un šīs, savvaļā globāli apdraudētās un Pasaules Sarkanajā grāmatā (IUCN) ierakstītās sugas turpināšanu. Jāpiemin, ka Amūras tīģeru vairošanai un saglabāšanai zooloģiskajos dārzos ir izveidota Amūras tīģeru Apdraudēto sugu Eiropas programma (EEP), kurā iesaistījies arī Rīgas zoodārzs.   

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU