DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. janvārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Iznācis garās distances pārgājienu maršruta “Mežtaka” Dienviddaļas ceļvedis

Kurzemes plānošanas reģions projekta “Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” ietvaros izdevis ceļvedi pārgājienu cienītājiem par Mežtakas Dienvidu daļu. Tajā ir iekļauta informācija par garās distances pārgājienu maršrutu no Polijas–Lietuvas robežas (Lazdijai) cauri Lietuvai, Kurzemei un daļai Rīgas.

Mežtakas dienvidu daļas garums ir 1088 km, kas sadalīts 52 vienas vai divu dienu dažāda garuma posmos. Ceļvedī sniegtie Mežtakas posmu apraksti ļauj izvēlēties piemērotākās vietas brīvdienām dabā ikvienam - gan vieglu pastaigu cienītājiem vidē ar grantētiem lauku vai meža ceļiem, gan arī tiem, kuri vēlas izbaudīt neskartas un cilvēku maz apmeklētas dabas vietas.

Katram posmam ceļvedī ir atzīmēts  sākuma un beigu punkts, iekļauta shematiska karte, sniegta informācija par dienā veicamo km skaitu, aptuveno iešanas laiku, apskates objektiem un dažādu pakalpojumu pieejamību tuvākajā apkārtnē - par naktsmītnēm, tuvākajiem veikaliem un aptiekām, ēdināšanās vietām, sabiedrisko transportu, tūrisma informāciju. Katram posmam iekļauta arī praktiska informācija par ceļa segumu, grūtības pakāpi, bīstamajām vietām, šķēršļiem un citi praktiski padomi, kā iziet Mežtaku.

Ejot Mežtaku, aicinām arī bagātināties zināšanās par dabu, tāpēc ceļvedī bez praktiskas informācijas par pašu pārgājiena maršrutu atrodama arī informācija par nacionālajiem parkiem, īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, upēm, ezeriem, dabas pieminekļiem, augu biotopiem, putniem un dzīvniekiem, kā arī informācija par mežu daudzveidību Mežtakas maršrutā.

Ceļvedis elektroniskā formātā lejupielādējams Mežtakas mājas lapā www.baltictrails.eu/lv/forest/publications.

Drukātā veidā ceļvedis pieejams ierobežotā daudzumā, tādēļ tiem, kas vēlas to iegūt savā īpašumā, jāseko informācijai Mežtakas lapā Facebook - drīzumā organizēsim konkursus, kur ceļvedis būs viena no balvām. Otra iespēja - doties uz Kurzemi un apmeklēt kādu no Tūrisma informācijas centriem, kur, nosaucot paroli “Mežtaka - mans galamērķis” tiksiet pie Mežtakas Dienvidu daļas ceļveža.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU