DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. novembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
4
4

Noslēgusies attālināto telefonisko bezmaksas konsultāciju sniegšana – pieprasījuma novērtējums

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Turpinot nodrošināt valsts atbalstu juridisku strīdu risināšanā Covid-19 infekcijas izplatības laikā, Juridiskās palīdzības administrācija sadarbībā ar juridiskās palīdzības sniedzējiem no š.g. 15.septembra līdz 12.novembrim  atkārtoti organizēja bezmaksas attālinātas juridiskās konsultācijas iedzīvotājiem.

Šajā laika posmā sniegtas 805 attālinātas konsultācijas, 2021.gadā kopā – 1295 konsultācijas.  Konsultāciju sniegšanai tika piesaistīti 24 juridiskās palīdzības sniedzēji, kuri ir noslēguši juridiskās palīdzības līgumus ar administrāciju.

Lielākais iedzīvotāju pieprasījums pēc juridiskās palīdzības saistīts ar ģimenes strīdu risināšanu, mantojuma tiesībām, saistību izpildi, dzīvokļa tiesībām, īpašuma un darba tiesībām.

Apkopojot informāciju par to, cik vidēji ilgst viena konsultācija, secināts, ka 77% gadījumos tā ilgst līdz 15 minūtēm, 15% - 20 minūtēm un 8% sarunai bija nepieciešams par 20 minūtēm ilgāks laiks. Aptuveni 30% gadījumos personām ieteikts vērsties pēc turpmākas juridiskās palīdzības, lai veiktu detalizētāku novērtējumu, iepazīstoties ar dokumentiem, un saņemtu palīdzību strīda risināšanai ārpus tiesas un tiesvedībā.

Analizējot zvanītāju profilu, konstatēts, ka liela daļa izvēlējās nenorādīt savu ienākumu apmēru (42%), 34% - bija piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, vai ienākumu apmērs nepārsniedza minimālās mēneša darba algas apmēru, 24% - pārsniedza minimālās mēneša darba algas apmēru.

Novērojot iedzīvotāju lielo pieprasījumu, administrācija veica arī juridiskās palīdzības sniedzēju aptauju. Juridiskās palīdzības sniedzēji (skalā no 1 līdz 5) novērtēja ar 4,6 punktiem šādu attālinātu telefonisku konsultāciju lietderību. Savukārt aicināti sniegt ierosinājumus turpmākai sadarbībai, norādīja uz nepieciešamību apsvērt iespēju konsultācijas turpmāk organizēt arī klātienē.

Šeit ir apkopoti no š.g. 15.septembra līdz 12.novembrim organizēto bezmaksas attālinātu juridisko konsultāciju rezultāti:

Ar 2021.gada 29.maija grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā administrācijai piešķirta kompetence 2021.gadā papildus Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā noteiktajiem uzdevumiem organizēt juridiskās telefonkonsultācijas atbilstoši Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā noteiktajām lietu kategorijām. Minētā administrācijas iniciatīva atbalstīta, ievērojot joprojām pastāvošos ierobežojumus epidemioloģiskās situācijas dēļ un nepieciešamību nodrošināt juridisku atbalstu strīdu risināšanā un seku mazināšanā, kas ir pieejams ikvienam, neatkarīgi no ienākumu līmeņa, kā arī novērtējot 2020.gadā organizēto telefonkonsultāciju lielo pieprasījumu.

Labs saturs
4
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI