DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Licencēta jaunā maģistra studiju programma fizikā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Toms Grīnbergs

Augstākās izglītības kvalitātes aģentūra piešķīrusi licenci jaunveidotajai kopīgajai Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes un Daugavpils Universitātes akadēmiskajai maģistra studiju programmai “Fizika”. Tā ir specializācijās balstīta studiju programma, sniedzot iespēju iegūt starpdisciplināru fizikas izglītību.

Studiju programmas mērķis ir sagatavot augsti kvalificētus un starptautiski konkurētspējīgus maģistra līmeņa fizikas speciālistus darba tirgum, nodrošinot iespēju studiju laikā specializēties Latvijai raksturīgās fizikas apakšnozarēs ar augstu pētniecisko un inovāciju potenciālu un stimulējot starpnozaru kompetences apguvi.

Programma sniedz iespēju specializēties cietvielu un materiālu fizikā, nepārtrauktās vides fizikā, teorētiskajā fizikā, atomu molekulu un optiskajā fizikā un tehnoloģiju fizikā.

Studiju programmas absolventi iegūs dabaszinātņu maģistra grādu fizikā un pēc studijām varēs turpināt akadēmisko izaugsmi doktorantūrā  Latvijā vai ārvalstīs vai rast darba iespējas augsto tehnoloģiju uzņēmumos un pētniecības iestādēs.

Uzņemšana jaunajā studiju programmā gan budžeta, gan maksas studiju vietās norisināsies 2022. gada rudenī. Aktuālajai informācijai par uzņemšanu studiju programmās Latvijas Universitātē iespējams sekot vietnē www.gribustudet.lv.

Studiju programma top projekta “Starptautiski konkurētspējīgu un Latvijas tautsaimniecības attīstību veicinošu studiju programmu izveide Latvijas Universitātē” (projekta Nr.8.2.1.0/18/A/015) ietvaros. Projektā piedalās astoņas Latvijas Universitātes fakultātes un tiek izstrādātas septiņpadsmit jaunas studiju programmas. Projekta sadarbības partneri ir Daugavpils Universitāte, Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātes tehnoloģiju institūts, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Mākslas akadēmija, Tartu Universitāte. Visu jauno studiju programmu izstrādi, to licencēšanu, aprobēšanu un akreditāciju iecerēts paveikt līdz 2023. gada novembrim.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU