DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme
2
2

Izmantojot pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, tai skaitā taksometru, visiem pasažieriem jālieto sejas maska

Lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību valstī, pasažieriem arī turpmāk ir jālieto sejas maska, izmantojot pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, kas tiek izsaukti un apmaksāti, lietojot mobilo lietotni, piemēram, Bolt vai Yandex, kā arī izmantojot taksometru pakalpojumus. Tāpat sejas maska jālieto autovadītājam, ja viņa sēdvieta nav norobežota no pasažieru sēdvietām ar fizisku barjeru. Vienlaikus autovadītāja pienākums ir izvēdināt transportlīdzekli pēc katra klienta, bet pārvadātājam kā darba devējam jāizvērtē nepieciešamība noteikt obligātu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību vadītājiem.

Autotransporta direkcija aicina vieglo automobiļu pasažierus ieņemt sēdvietu tā, lai atrastos pēc iespējas tālāk no autovadītāja, un neieņemt sēdvietu blakus transportlīdzekļa vadītājam. Vieglo automobiļu, tai skaitā taksometru, vadītājiem ieteikts ierobežot pasažieru skaitu, ko var uzņemt automobilī. Tāpat autovadītāji tiek aicināti regulāri dezinficēt transportlīdzekli, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri biežāk pieskaras.

Pasažieru pārvadātājam kā darba devējām ir jāievēro spēkā esošie normatīvie akti par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Detalizētāka informācija par darba devēja tiesībām un pienākumiem ir pieejama šeit: https://www.lm.gov.lv/lv/jaunums/informativs-materials-darba-devejiem.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU