DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Apskati Ventspili četrās stundās

Iemesli, lai dotos uz Ventspili var būt dažādi… Dažkārt ierodoties pilsētā viesiem nav daudz laika, bet ir vēlme apskatīt un iepazīt pilsētu tuvāk. Tūrisma informācijas centrs piedāvā ceļvedi, kas palīdzēs pilsētas viesiem redzēt galvenos tūrisma objektus un tvert kaut mazu daļiņu Ventspils noskaņas.

Ventspils Ostas ielas promenāde jeb Ventmala piesaista gan pilsētas viesus, gan pašus pilsētniekus. Šeit ir pieejami vairāki ievērojami apskates objekti – Livonijas ordeņa pils, kas ir senākā ēka Ventspilī un viens no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā; tūristu iecienītais ekskursiju kuģītis “Hercogs Jēkabs”; piemineklis Kr. Valdemāram; figurālā puķu dobe “Mārītes” u.c. Par īpaši populāru pastaigu vietu kļuvusi vairāk kā pirms gada atjaunotā Ostas ielas promenāde. No tās paveras plašs skats uz Ventu, jūras vārtiem, senajām Ostas darbnīcām, iespaidīgu boju un stoderu kolekciju un eksponēto loču kuģi “Rota”.

Jūrmalas parks ir iecienīta pastaigu vieta ģimenēm un aktīvās atpūtas cienītājiem. Cauri parkam vijas dažādi celiņi un takas, divas no tām ir īpašas: Enkuru takā apskatāma Baltijas valstīs lielākā enkuru kolekcija, bet Džungļu taka sevišķi patiks bērniem – tajā var kāpelēt un ložņāt, kā īstos džungļos. No maija līdz oktobrim cauri Jūrmalas parkam kursē Piejūras brīvdabas muzeja Mazbānītis.

Par jaunu un ainaviski pievilcīgu pilsētas centru kļuvis Lielais laukums. Koncertzālei “Latvija” līdzās esošā strūklaka “Fregate “Valzivs”” papildina laukuma krāšņos un mūsdienīgos vaibstus, bet satumstot tā izgaismota rada īpašu noskaņu apmeklētājiem un garāmgājējiem. Tā ir iespaidīgākā no desmit strūklakām, kas atrodas dažādās Ventspils vietās. Savukārt, koncertzāle “Latvija”, atklāta 2019. gadā un lepojas ar diviem pasaules līmeņa, unikāliem mūzikas instrumentiem – manuālajām akustiskajām koncertērģelēm un šobrīd pasaulē lielākajām vertikālajām koncertklavierēm.

Šķērsojot Ventas tiltu, ikviens pamanīs izcilas arhitektūras un gaismas atstarojošu jaunu ēku -Zinātnes centru “VIZIUM”. Pagaidām gan ēka apskatāma tikai no ārpuses, bet viesiem Zinātnes centrs durvis vērs līdz ar nākamās vasaras tūrisma sezonu.

Dienvidu mola promenāde ir populāra pastaigu vieta visu gadu, šeit labāk, kā jebkur citur, var izjust, ko nozīmē dzīve pie jūras. Ierodoties Ventspilī, kuģotājus sagaida Dienvidu mola bāka un Govs Matrozis, savukārt tos, kas dodas pastaigā uz Dienvidu molu, sagaida Baltijas jūra visā tās varenībā, rudenī mutuļos griežas smiltis un vējš, bet vasarā debesis krāso saulrieti.

Slēpošanas kalns “Lemberga hūte” pulcē gan ventspilniekus, gan viesus visu cauru gadu. Vasarā piedzīvojumu parkā apmeklētājiem pieejamas daudzas dažādas atrakcijas, bet ziemā „Piedzīvojumu parkā” darbojas Slēpošanas kalns “Lemberga hūte”. Ja ir nav laika aktivitātēm, kalnā var arī uzkāpt tāpat. Līdz kalna virsotnei ved kāpnes ar 385 pakāpieniem, bet virsotnē līdzās staltbrieža skulptūrai paveras dižākais skats Kurzemē.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU