DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Ministrs Plešs tiksies ar biškopjiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!) šodien tiksies ar Latvijas Biškopības biedrības pārstāvjiem un apmeklēs biškopības saimniecību Saldus novadā.

Ministrs ar biškopjiem pārrunās  Eiropas Savienības (ES) Zaļā kursa uzstādītos mērķus, kas tostarp izriet no Eiropas Komisijas (EK) 2020. gada maijā publicētās ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas un stratēģijas “No lauka līdz galdam”. Abos dokumentos ietvertas prasības par augu aizsardzības līdzekļu lietošanas samazināšanu, minerālmēslu lietošanas samazināšanu, bioloģiskās lauksaimniecības īpatsvara palielināšanu līdz 25% no kopējās lauksaimnieciskajā darbībā izmantotās platības. ES Biodaudzveidības stratēģija 2030. gadam līdz ar citiem dabas atjaunošanas pasākumiem paredz apturēt arī apputeksnētāju izzušanu. Tāpat ministrs ar biškopjiem pārrunās bišu dravām lāču radīto postījumu kompensāciju kārtību, kā arī aktuālos jautājumus ministrijas izveidotajā Pesticīdu darba grupā, tostrap par augu aizsardzības līdzekļu lietošanas aizliegumu vai ierobežojumiem apdzīvoto lauku māju tuvumā.

Līdz ar šo saimniecību apmeklējumu ministrs uzsāk vairāku reģionālo vizīšu ciklu, lai tiktos ar lauksaimniekiem un pārrunātu viņiem aktuālākos ministrijas kompetencē esošus jautājumus, kā arī Zaļā kursa uzstādītos mērķus ES dalībvalstīm un nozares “zaļināšanās” iespējas.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU