DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
5
5

RSU Stomatoloģijas institūtā darbību uzsācis jauns Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas klīnikas dienas stacionārs

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Artūrs Kapša

RSU Stomatoloģijas institūtā pēc telpu rekonstrukcijas 440 m2 platībā darbu ir uzsācis jauns, mūsdienīgs Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas klīnikas dienas stacionārs, kura izveidē ieguldīti 735 tūkstoši eiro.

Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas klīnikas virsārsts asoc.prof.Ģirts Šalms skaidro, ka jauna, daudz plašāka dienas stacionāra izveide bija nepieciešama, lai nodrošinātu atbilstošu pirms un pēc operācijas aprūpi, vienlaicīgi piedāvājot augsta komforta līmeni pacientiem. Palātas ir mūsdienīgas un pacientiem drošas.

Stacionārā ir pieejami trīs operāciju galdi, sešas palātas ar astoņām gultas vietām. Ir iekārtota viena intensīvās aprūpes palāta, kā arī, palāta pacientiem ar kustību traucējumiem. Katrai palātai ir viss nepieciešamais aprīkojums pacientu drošībai, kā arī moderna ventilācija, sava dušas telpa, labierīcības, tv.

Jaunās telpas ļauj nodrošināt to, ka vienlaicīgi var veikt vairākas sarežģītas operācijas vispārējā anestēzijā. Asoc.prof. Ģ.Šalms stāsta, ka paplašinātajā dienas stacionārā tiek veiktas visa veida operācijas mutes dobumā, pēc kurām pacients jau pēcpusdienā dodas mājās. Tās ir dažādas sarežģītības pakāpes zobu ekstrakcijas (raušanas), implantācijas, preprotētiskā ķirurģija, kad pacientam tiek veikta kaula pieaudzēšana, kaula paplašināšana vai sašaurināšana, lai pēc tam varētu ievietot zoba implantātu un aizvietotu trūkstošos zobus. Bieži tiek veiktas zobu transplantācijas operācijas, saknes gala rezekcijas un labdabīgu veidojumu noņemšana, kā arī retinētu (neizšķīlušos vai daļēji izšķīlušos) zobu atsegšana, kas nepieciešama, lai veiktu ortodontisku zobu regulāciju.

Viens no mutes, sejas un žokļu ķirurgu darbības profiliem ir arī plastiskās operācijas sejas rajonā. Stacionārā tiek veiktas šādas plastiskās operācijas- ausu plastikas operācijas, plakstiņu korekcijas operācijas, deguna korekcijas operācijas un rekonstrukcijas, kā arī sejas un pieres ādas nostiepšana. Tiek veiktas arī Botulīna toksīna un pildvielu injekcijas. Stacionārā pieejams moderns CO2 lāzers sejas ādas atjaunošanai.

Stacionārā tiek veiktas ortognātiskās jeb sakodiena korekcijas operācijas, kad pacientam veic augšžokļa vai apakšžokļa un to osteotomiju kombināciju (žokļa kaula sazāģēšana un pārvietošana un fiksācija anatomiski pareizā pozīcijā).  Mutes, sejas un žokļu ķirurgi, atbilstoši indikācijām, veic arī endoskopisku akmeņu izņemšanu no siekalu dziedzeriem.

Pacientiem, kuriem ir dažāda veida temporomandibulārās locītavas disfunkcija vai sāpes, veic žokļa locītavas lavāžas, kad ar fizioloģisko šķīdumu izskalo locītavu un ievada preparātus, kas noņem iekaisumu un mazina sāpes. Smagākos slimības gadījumos tiek veikta temporomandibulārās locītavas endoskopiska slēgta vai vaļēja ārstēšana.

Asoc. prof. Ģ.Šalms uzsver, ka stacionārā plānots turpināt attīstīt vairākas tehnoloģijas, kā piemēram zobu implantu pozicionēšanu ar kapēm, zobu tūlītēju implantāciju pēc ekstrakcijām ar tūlītēju zobu slogošanu. Sadarbojoties ar Baltijas Biomateriālu ekselences centru tiks veikta pacientu personalizētu implantu izgatavošana un to implantācija pēc traumām, onkoloģiskām saslimšanām un iedzimtu saslimšanu gadījumos. 

Stomatoloģijas institūta Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas klīnika ir lielākā šāda veida klīnika Latvijā, kur kopā strādā 16 sertificēti mutes, sejas un žokļu ķirurgi. Klīnikā tiek apmācīti un strādā arī rezidenti mutes, sejas un žokļu ķirurģijā, ambulatoros pakalpojumus sniedz arī deviņi zobārsti.

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI