DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Pieprasījums pēc attālinātām juridiskām konsultācijām joprojām ļoti augsts

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai turpinātu veicināt ikviena iedzīvotāja tiesisko interešu aizsardzību, nodrošinātu juridisku atbalstu strīdu risināšanā un attiecīgās informācijas sniegšanā, Juridiskās palīdzības administrācija (turpmāk – administrācija) sadarbībā ar juridiskās palīdzības sniedzējiem, ar kuriem noslēgts juridiskās palīdzības līgums, no š.g. 17.maija līdz 11.jūnijam atkārtoti organizēja bezmaksas attālinātas juridiskās konsultācijas iedzīvotājiem. Minētā administrācijas iniciatīva arī turpmāk atbalstīta, ievērojot joprojām aktuālu un mainīgu epidemioloģisko situāciju un nepieciešamību nodrošināt juridisku atbalstu strīdu risināšanā un seku mazināšanā, kas ir pieejams ikvienam, neatkarīgi no ienākumu līmeņa (Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 19.pants), kā arī novērtējot 2020.gadā organizēto telefonkonsultāciju lielo pieprasījumu.

Konsultāciju sniegšanai tika piesaistīti 21 juridiskās palīdzības sniedzējs. Konsultāciju sniegšanas periodā sniegtas 490 attālinātas konsultācijas.

Šajā telefonkonsultāciju sniegšanas periodā ir mainījies jautājumu loks, kādu tiesisko attiecību vai strīdu risināšanā iedzīvotāji visvairāk vēlējās noskaidrot savas tiesības. Vēršoties pēc juristu palīdzības, iedzīvotāji vēlējās noskaidrot savas tiesības saistībā ar mantojuma tiesībām, īpašuma un dzīvokļa tiesībām, saistību izpildi un ģimenes strīdu risināšanā. Apkopojot informāciju par to, kādai ienākumu grupai zvanītāji atbilst, secināts, ka attālinātas konsultācijas izmantoja dažādu ienākumu personu grupu iedzīvotāji, visvairāk, kuru ienākumi pārsniedz minimālās mēneša darba algas apmēru (jāatzīmē, ka lielākā daļa izvēlējās nenorādīt savu ienākumu apmēru).

Ņemot vērā minēto, secināms, ka iedzīvotāju pieprasījums atbalsta saņemšanai savu tiesību aizsardzības nodrošināšanai ir liels, šobrīd pastāvošās garantijas ir pieejamas tikai noteiktām personu grupām, līdz ar to arī turpmāk būtu plānojama attiecīgo telefonkonsultāciju norise.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI