DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Stājas spēkā programma “ES – veselībai”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Komisija atzinīgi vērtē programmas “ES – veselībai” stāšanos spēkā šodien. Tas notiek pēc tam, kad 9. martā par šo programmu nobalsoja Eiropas Parlaments un 17. martā to pieņēma Padome. 

Šis ir pēdējais solis ceļā uz to, lai veselības aprūpes sistēmu noturības stiprināšanai un inovāciju veicināšanai veselības nozarē piešķirtu 5,1 miljardu eiro. Šī programma sniegs ievērojamu ieguldījumu atveseļošanā pēc Covid-19 krīzes – ES iedzīvotāji būs veselāki, tiks veicināta cīņa pret pārrobežu veselības apdraudējumiem un stiprināta ES spēja efektīvi reaģēt uz turpmākajām krīzēm veselības jomā, veidojot spēcīgu Eiropas veselības savienību nākotnē.

Programma “ES – veselībai” ir vērienīga un mērķorientēta finansēšanas programma 2021.–2027. gadam, ar kuru tiks nodrošināts augsts cilvēka veselības aizsardzības līmenis visās Savienības rīcībpolitikās un darbībās saskaņā ar pieeju “Viena veselība”. Šo programmu Komisija ierosināja 2020. gada 28. maijā kā ES atbildes reakciju uz Covid-19, kas ir ļoti būtiski ietekmējis medicīnas un veselības aprūpes darbiniekus, slimniekus un veselības aprūpes sistēmas Eiropas Savienībā. Programma “ES – veselībai” ir naudas izteiksmē līdz šim lielākā ES veselības programma, kas nodrošinās finansējumu ES valstīm, veselības organizācijām un NVO.

Programmai “ES – veselībai” ir šādi mērķi:

  • uzlabot un veicināt iedzīvotāju veselību Eiropas Savienībā;
  • aizsargāt ES iedzīvotājus no nopietniem pārrobežu veselības apdraudējumiem;
  • uzlabot zāļu, medicīnisko ierīču un ar krīzi saistītu produktu pieejamību, piekļūstamību un cenu pieņemamību;
  • stiprināt veselības aprūpes sistēmas, to noturību un resursu efektīvu izmantošanu.

Plašāk par programmu un tās turpmākajiem pasākumiem šeit: https://ej.uz/VeselibasProgrammaES

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU