DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme
3
3

Deguna un mutes aizsegs jālieto gan mobilo lietotņu Bolt un Yandex.Taxi, gan taksometru pasažieriem un autovadītājiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību, no šodienas, 2020. gada 21. oktobra, gan autovadītājiem, kuri veic pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, tai skaitā taksometru, gan pasažieriem brauciena laikā jālieto mutes un deguna aizsegs. Nosacījumi attiecas arī uz pārvadājumiem, kas tiek nodrošināti, izmantojot mobilo lietotni Bolt un Yandex.Taxi. Autotransporta direkcija ir nosūtījusi paziņojumu par šīm izmaiņām 7871 autovadītājam, kurš ir reģistrēts Taksometru vadītāju reģistrā.

Turpmāk deguna un mutes aizsegs – medicīniskā vai higiēniskā maska, vizieris vai sejas vairogs –jālieto visiem autovadītājiem, kuri nodrošina pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, ja automobilī autovadītāja sēdvieta nav norobežota no pasažieru sēdvietām ar fizisku barjeru. Nosacījumi attiecas gan uz taksometru pārvadājumiem, gan pasažieru komercpārvadājumiem ar automobili, kam ir balta numurzīme un kas izsaukts un apmaksāts, izmantojot mobilo lietotni Bolt vai Yandex.Taxi. Tāpat deguna un mutes aizsegs būs jālieto visiem pasažieriem, kuri izmanto šos pakalpojumus.

Autotransporta direkcija aicina vieglo automobiļu pasažierus ieņemt sēdvietu tā, lai atrastos pēc iespējas tālāk no autovadītāja, un neieņemt sēdvietu blakus transportlīdzekļa vadītājam. Vieglo automobiļu, tai skaitā taksometru, vadītājiem ieteikts ierobežot pasažieru skaitu, ko var uzņemt automobilī. Tāpat autovadītāji tiek aicināti regulāri dezinficēt transportlīdzekli, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri biežāk pieskaras!

Labs saturs
3
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU