DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 8 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
1
1

Aicina piedalīties labdarības akcijā “Paēdušai Latvijai”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Sestdien, 17. oktobrī, Rimi veikalos Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās jau desmito reizi norisināsies labdarības akcija “Paēdušai Latvijai”. Šis ir piektais gads, kad norisinās akcija, kuras ietvaros ar sabiedrības palīdzību ziedotas jau 49 tūkstoši pārtikas paciņas, palīdzot vairāk nekā 15 tūkstošiem trūkumā nonākušo ģimeņu visā Latvijā. Akcijas laikā ikviens aicināts papildus saviem ikdienas pirkumiem iegādāties produktus un piepildīt pārtikas paku, lai palīdzētu ģimenēm ar bērniem, senioriem un personām ar invaliditāti un zemiem ienākumiem. Akciju organizē pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” un veikalu tīkls Rimi Latvia.

Ārkārtas stāvokļa laikā pārtikas bankā “Paēdušai Latvijai” saņemto pieteikumu skaits pieaudzis par 20%. Turklāt Covid-19 ietekmē strauji mainījies palīdzības saņēmēju īpatsvars – palīdzība daudz vairāk nepieciešama ģimenēm ar bērniem, mazāk senioriem un invalīdiem. “Tas skaidrojams ar to, ka pandēmijas laikā viens no apgādniekiem vai pat vienīgais apgādnieks paliek bez darba, samazinās ģimeņu ieņēmumi, turklāt attālināto mācību laikā bērni vairāk laika pavada mājās, līdz ar to nepieciešams vairāk pārtikas, jo nav skolas brīvpusdienu,” skaidro Agita Kraukle, pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja.

Liels pieprasījums pēc šāda atbalsta bijis Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Kuldīgā. Pārtikas pakas pirmoreiz dalītas arī vairākos jaunos izdales punktos novados, kur strauji pieaudzis palīdzības lūgumu skaits – Rēzeknes pilsētā un novadā, Viļakas novadā. “Jāņem vērā, ka pašvaldības atbalstu un pārtikas pakas saņem vien daļa ģimeņu – lielākoties trūcīgie, maznodrošinātie un daudzbērnu ģimenes. Taču ir daudz ģimeņu, kuras nevar saņemt šo atbalstu, jo nekvalificējas kritērijiem,” atzīst pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.

Jau piekto gadu pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” partneris ir lielveikalu tīkls Rimi, ziedojot produktus lielākā apjomā un divreiz gadā palīdzot organizēt pārtikas paku akcijas Rimi veikalos visā Latvijā. Katru mēnesi Rimi ziedo pārtiku ar atbilstošiem un ilgiem derīguma termiņiem, nodrošinot palīdzību ģimenēm visā Latvijā. Jau tuvākajā laikā plānots uzsākt arī pārtikas ar nelielu derīguma termiņu ziedošanu, tā esošajiem pārtikas atkritumu samazināšanas mehānismiem pievienojot vēl vienu veidu, kā apvienot rūpes par vidi un līdzcilvēkiem, kuriem nepieciešams atbalsts. Akcijā “Paēdušai Latvijai” šoreiz piedalīsies 45 Rimi veikali, no tiem 22 veikali Rīgā, četri – Daugavpilī, pa diviem veikaliem Rēzeknē, Ventspilī un Liepājā, kā arī veikali citviet Latvijā. 

“Lielai daļai Rimi veikalu šī akcija jau kļuvusi par tradīciju – turklāt šogad, līdzīgi kā iepriekš, akcijai pievienojas arvien jauni Rimi veikali, dodot iespēju saviem pircējiem piepildīt pārtikas pakas. Pēdējo akciju laikā esam novērojuši, ka arvien vairāk ir tādu ziedotāju, kuri speciāli ierodas veikalā, lai piepildītu paciņu, kā arī ģimenes, kas iepriekš saņēmušas atbalstu, situācijai uzlabojoties, tagad pašas palīdz citiem. Šis gads mums visiem ir bijis izaicinājumu pilns, un daudzām Latvijas ģimenēm Covid-19 realitāte ir bijusi ļoti skaudra – mazāk vai nemaz darba, daudz mazāki ienākumi, tāpēc sabiedrības atbalsts šoreiz var būt sevišķi noderīgs,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Pārtikas pakās ieteicams likt produktus ar garu derīguma termiņu: dažādus graudaugus (rīsus, griķus, mannu, auzu pārslas, prosu, putraimus, grūbas), pākšaugus (pupas, lēcas, zirņus), miltus un miltu izstrādājumus, makaronus, gaļas, zivju, dārzeņu un augļu konservus, eļļu, cukuru, medu, tēju, kafiju, garšvielas, gardumus bērniem – šokolādi, cepumus, žāvētus augļus un riekstus.

Kā sociāli atbildīgs darba devējs, Rimi ar vislielāko atbildību izturas pret savu darbinieku un klientu drošību, un labsajūtu. Tāpēc atgādinām, ka saskaņā ar 13. oktobrī valdības pieņemtajiem ierobežojumiem, no 2020. gada 14. oktobra līdz 6. novembrim  sabiedriskās vietās, tajā skaitā arī Rimi veikalos, ir jālieto mutes un deguna aizsegi. Tāpat no 14. oktobra visos Rimi veikalos norit informatīvā kampaņa, kurā Latvijas iedzīvotāji tiek informēti par jauniem noteikumiem, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 straujo izplatību.

Veikali, kuros norisināsies kampaņa:

·  Rimi Alfa, Brīvības iela 372, Rīga

·  Rimi Spice, Lielirbes iela 29, Rīga

·  Rimi Ozols, Mazā Rencēnu iela 1, Rīga

·  Rimi Damme, Kurzemes prospekts 1a, Rīga

·  Rimi Biķernieku, Biķernieku iela 160, Rīga

·  Rimi Stirnu, Stirnu iela 26, Rīga

·  Rimi Valdemāra, K. Valdemāra 112, Rīga

·  Rimi Mols, Krasta iela 46, Rīga

·  Rimi SM Āgenskalns, Mārupes iela 10a, Rīga

·  Rimi Olympia, Āzenes iela 5, Rīga

·  Rimi Gramzdas, Imantas 15. līnija 7, Rīga

·  Rimi Deglava, Deglava iela 110, Rīga

·  Rimi P. Brieža, P. Brieža iela 33a, Rīga

·  Rimi CHM Zoom, Maskavas iela 400, Rīga

·  Rimi Mīlgrāvis, Mīlgrāvja iela 1, Rīga

·  Rimi Anniņmuižas, Anniņmuižas bulvāris 40a, Rīga

·  Rimi Dzirciema, Dzirciema iela 42, Rīga

·  Rimi Gaiļezers (H), Gaiļezera iela 8, Rīga

·  Rimi Vecmīlgrāvis, A. Dombrovska iela 23, Rīga

·  Rimi Saharova, Saharova iela 23, Rīga

·  Rimi Prūšu, Prūšu iela 2b, Rīga

·  Rimi Aleja, Vienības gatve 194a, Rīga

·  Rimi Apelsīns, Rīgas gatve 5, Ādaži

·  Rimi Bauska, Pionieru iela 2, Bauska

·  Rimi Cēsis, Raiņa iela 26/28, Cēsis

·  Rimi Daugavpils, 18. novembra iela 136, Daugavpils

·  Rimi Ditton, Cietokšņa iela 60, Daugavpils

·  Rimi Cietoksnis, Cietokšņa iela 70, Daugavpils

·  Rimi Smilšu, Smilšu iela 92b, Daugavpils

·  Rimi Dobele, Brīvības iela 30, Dobele

·  Rimi Vivo, Katoļu iela 18, Jelgava

·  Rimi Vienības, Vienības iela 7, Jēkabpils

·  Rimi Madona, Saules iela 6, Madona

·  Rimi Mārupe, Daugavas iela 31, Mārupe

·  Rimi Rīgas, Rīgas iela 33, Ogre

·  Rimi Olaine, Stacijas iela 8, Olaine

·  Rimi Ostmala, K. Zāles laukums 8, Liepāja

·  Rimi Rietumu centrs, Jaunā Ostmala 3/5, Liepāja

·  Rimi Atbrīvošanas, Atbrīvošanas aleja 138, Rēzekne

·  Rimi Saldus, Jelgavas iela 1, Saldus

·  Rimi Salaspils, Skolas iela 4e, Salaspils

·  Rimi Sigulda, Strēlnieku iela 2, Sigulda

·  Rimi SM Dundagas (Talsi), Dundagas iela 18, Talsi

·  Rimi Tukums, Pasta iela 14, Tukums

·  Rimi Tobago, Lielais prospekts 3/5, Ventspils

·  Rimi Poruka, J.Poruka iela 5, Ventspils

Par Latvijas Samariešu apvienību

Biedrība Latvijas Samariešu apvienība (LSA) ir brīvprātīga, neatkarīga, kompetenta, inovatīva, dinamiska un uz praktisku rīcību orientēta sabiedriskā labuma organizācija, kuras devīze ir Palīdzēt dzīvot. Latvijā Samariešu apvienība ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām. Samariešu apvienība ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālus, medicīniskus un apmācības pakalpojumus, kas klientiem ir pieejami gan ar pašvaldību vai darba devēju līdzdalību, gan individuāli.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU