DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība

SIA “Good Trade” pasludināts maksātnespējas process

Pēc vairākām patērētāju sūdzībām par nepiegādātām precēm un neatmaksātu naudu, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) ir saņēmis informāciju, ka SIA “Good Trade”, kas veica preču tirdzniecību interneta veikalā www.gouptime.lv, ir pasludināts maksātnespējas process. PTAC aicina patērētājus vērsties pie maksātnespējas administratora, lai atgūtu naudu par nepiegādātajām precēm.

Līdz šim PTAC ar iesniegumiem par SIA “Good Trade” ir vērsušies 27 patērētāji. Tāpat ir sniegtas 46 konsultācijas par situācijām, kad pēc preces pasūtīšanas interneta veikalā, tās netiek piegādātas, un nauda par nepiegādātajām precēm netiek atmaksāta.

2020.gada 30.septembrī tika pieņemts lēmums par SIA “Good Trade” (turpmāk – parādnieks) maksātnespējas procesa pasludināšanu. Tā kā ieraksts Maksātnespējas reģistrā ir izdarīts 2020. gada 30. septembrī,  PTAC informē, ka saskaņā ar Maksātnespējas likuma 73.panta pirmo un otro daļu patērētājiem vai juridiskām personām (turpmāk – kreditors), kuras ir cietuši parādnieka darbības rezultātā – līdz 2020.gada 30.oktobrim ir jāvēršas ar savu prasījumu pie maksātnespējas administratora. Gadījumā ja ir nokavēts prasījumu iesniegšanas termiņš, kreditors savu prasījumu pret parādnieku var iesniegt termiņā, kas nav ilgāks par sešiem mēnešiem no dienas, kad maksātnespējas reģistrā izdarīts ieraksts par parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanu, bet ne vēlāk kā līdz dienai, kad šajā likumā noteiktajā kārtībā sastādīts kreditoru prasījumu apmierināšanas plāns. Pēc šā termiņa iestājas noilgums, līdz ar to kreditors zaudē kreditora statusu un savas prasījuma tiesības pret parādnieku.

PTAC informē, ka Sabiedrībai ieceltais maksātnespējas administrators ir Ints Goldmanis.

Prakses vieta: Lāčplēša iela 43/45–4b, Rīga, LV-1011.  

E-pasta adrese: ints.goldmanis@em.lv.

Tālruņa numurs: 29409522.

Lai nesaskartos ar līdzīgiem gadījumiem, PTAC aicina pirms preču iegādes interneta veikalā, uzzināt citu patērētāju pieredzi dažādos atsauksmju portālos, kā arī pārliecināties, ka konkrētais komersants nav ievietots PTAC Melnajā sarakstā vai Aizdomīgo vietņu sarakstā.

PTAC konsultāciju tālrunis: 65452554

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU