DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

IDB priekšniekam V. Mūrniekam uz pieciem gadiem pagarina amata pilnvaru termiņu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 28. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu pagarināt Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieka Valtera Mūrnieka amata pilnvaru termiņu IDB priekšnieka amatā uz pieciem gadiem.

Valters Mūrnieks veic IDB priekšnieka pienākumus kopš IDB dibināšanas 2015. gada nogalē, un saskaņā ar jaunpieņemto Ministru kabineta lēmumu V. Mūrnieks turpinās veikt šos pienākumus līdz 2025. gada 31. oktobrim.


IDB priekšnieks Valters Mūrnieks: “Šā gada oktobrī apritēs pieci gadi kopš uzsāku darbu pie Iekšējās drošības biroja izveides, un pašlaik ar gandarījumu varu gan atskatīties uz līdz šim paveikto, gan ieskicēt nākamo piecu gadu perioda mērķus. Laiks, kopš uzņēmos Iekšējās drošības biroja vadību un veidošanu, ir bijis patiešām intensīvs – IDB šajā periodā veikto pirmstiesas izmeklēšanas procesu skaits pašlaik strauji tuvojas tūkstotim, kriminālvajāšanai nodoto kriminālprocesu skaits tuvojas ceturtdaļtūkstotim un kopumā esam izskatījuši un izanalizējuši pat vairāk nekā 5000 saņemtos iesniegumus.”


“Esmu gandarīts, ka gan nozares vadība, gan Ministru kabinets ir atzinīgi novērtējis Iekšējās drošības biroja līdz šim paveikto un uzticējis man turpināt iesākto darbu, īstenojot jaunizstrādāto Iekšējās drošības biroja stratēģiju un efektīvi izmeklējot arvien sarežģītākus un apjomīgākus kriminālprocesus. Pašlaik Iekšējās drošības birojā strādā patiešām pieredzējušu darbinieku komanda, un esmu pārliecināts, ka valsts augstāko pārvaldes institūciju atzinīgais novērtējums ir mūsu visu kopējā intensīvā un profesionālā darba rezultāts,” uzskata IDB priekšnieks Valters Mūrnieks.


Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma (turpmāk – likums) 9. panta otro daļu Iekšējās drošības biroja vadītāju amatā  uz pieciem gadiem ieceļ iekšlietu ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets. Trīs mēnešus pirms termiņa beigām pēc attiecīgā ministra ieteikuma Ministru kabinets pieņem lēmumu par termiņa pagarināšanu uz pieciem gadiem.


Šā gada nogalē apritēs pieci gadi kopš IDB dibināšanas, un šo gadu laikā IDB izmeklētie kriminālprocesi kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki, būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks.


IDB kopš tā dibināšanas vada Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU