DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. martā, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide
1
1

28. martā tiks atzīmēta ikgadējā Zemes stunda

FOTO: WWF

Pasaules Dabas Fonds aicina Latvijas iedzīvotājus 28. martā piedalīties Zemes stundā, plkst. 20:30 uz stundu izslēdzot vai iespējami samazinot apgaismojumu. Jau trešo gadu Zemes stundas galvenā tematika ir dabas daudzveidības saglabāšanas nepieciešamība un šogad tā akcentēta ar aicinājumu parakstīties un pievienoties kustībai Balss planētai. Sākot ar simbolisku gaismas izslēgšanu Sidnejā 2007. gadā, Zemes stunda ir kļuvusi par vienu no lielākajām vides kustībām pasaulē, kas apvieno indivīdus, uzņēmumus un organizācijas vairāk nekā 180 valstīs un teritorijās, kas iestājas par aktīvāku vides jautājumu aktualizēšanu.

Daba ir planētas dzīvības uzturēšanas sistēma, un tā nodrošina mūs ar pašu nepieciešamāko - gaisu, ko elpojam, ūdeni, ko lietojam un pārtiku, ko ēdam. Daba ir arī viena no spēcīgākajām sabiedrotajām cīņā pret klimata pārmaiņām. Tomēr bioloģiskā daudzveidība pasaulē un arī Latvijā samazinās vēl nepieredzētā ātrumā. Vienam miljonam sugu draud izmiršana un planēta ir uz globālās sasilšanas robežas, tāpēc arvien svarīgāk ir radīt izpratni mūsos par to, ka daba ir planētas kritiskais pamats un tūlītējs, efektīvs un rentabls klimata krīzes risinājums.

Zemes stundā Pasaules Dabas Fonds un akcijas partneris Latvijā Tetra Pak aicina ikvienu izslēgt gaismu savās mājās, tādējādi simboliski paužot atbalstu dabas daudzveidības saglabāšanai. Šogad ir iespēja paust arī savu atbalstu planētai, parakstoties vietnē ej.uz/balssplanetai. Šie paraksti tiks iesniegti pasaules līderiem globālos forumos, piemēram, 2020. gada ANO Ģenerālajā asamblejā, lai palīdzētu nodrošināt jaunu vienošanos dabai un cilvēkiem, kas spētu risināt dabas izzušanas krīzi, apstādinātu vides stāvokļa pasliktināšanos un aizsargātu mūsu visu nākotnes.

Mēs, cilvēce, esam atkarīgi no dabas, taču pēdējo 50 gadu laikā piedzīvojam bezprecedenta dabas izzušanu, ko zinātnieki mēdz dēvēt par 6. masveida sugu izmiršanas sākumu,” uzsver Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis, “un ir ļoti svarīgi rīkoties tagad, lai saglābtu un atjaunotu mūsu dabas bagātību un nodrošinātu ilgtspējīgu nākotnei visiem, tāpēc šajā Zemes stundā iestāsimies par dabu – izslēgsim apgaismojumu katrs savās mājās, parakstīsimies, tā paužot atbalstu stabila klimata un daudzveidīgas dabas saglabāšanai, un dalīsimies ar savām personīgajām fotogrāfijām un stāstiem par to, ko katram no mums nozīmē daba.

Pasaules Dabas Fonds aicina mūziķus un visus dziedāt gribētājus iedziedāt vai savā interpretācijā izpildīt dziesmu World On Our Shoulders un dalīties ar to sociālajos tīklos, lietojot mirkļa birku #balssplanetai. Jau vēstīts, ka šogad, 3. martā, Pasaules Savvaļas sugu dienā, a capella grupa Latvian Voices un draugu kori kopā ar Pasaules Dabas Fondu nāca klajā ar šīs dziesmas īpašu koverversiju, tā stiprinot jaunas sadarbības videi draudzīgu ikdienas paradumu popularizēšanai sabiedrībā. Dziesma vēsta par to, ka pasaule ir uz mūsu pleciem un ir laiks uzņemties atbildību par savu vienīgo mājvietu – Zemi. Tā ir cerības dziesma, kas aicina ikvienu vienoties kopīgā balsī, lai iedvesmotu viens otru, pasaules valstis un to līderus pieņemt vērienīgas apņemšanās, lai nepieļautu vides un dabas krīžu pastiprināšanos tuvākajā nākotnē. Pavadījums un vārdi latviešu, krievu un angļu valodās pieejami šeit.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU