DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. septembrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Atklāj jaunu sociālo pakalpojumu centru Valmierā

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Vakar, 4. septembrī, Latvijas Samariešu apvienība kopā ar Valmieras pašvaldību un Valmieras Sociālo dienestu atklāja jaunu Sociālo pakalpojumu centru - “Vanags”, kas izveidots Valmierā, Ūdens ielā 2c.

Šis pakalpojumu centrs apvieno Grupu dzīvokļa, atskurbtuves un naktspatversmes pakalpojumus, kur cilvēki varēs saņemt sociālo palīdzību un rehabilitāciju. Šis ir pirmais Grupu dzīvoklis Latvijā, kas Latvijā izveidots deinstitucionalizācijas projekta ietvaros – to paveikusi Valmieras pašvaldība ar Eiropas finansējumu. Pakalpojumus nodrošinās – Latvijas Samariešu apvienība. Ēka Ūdens ielā 2C ekspluatācijā tika pieņemta 2019.gada 7.februārī. No šī gada jūnija ēkā tiek nodrošināts atskurbšanas pakalpojums, savukārt augustā deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros izveidotajos grupu dzīvokļos pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem jau šobrīd dzīvo četras personas. Tāpat izveidotas darba telpas aprūpes mājās pakalpojuma sniedzējiem, bet jau oktobrī paredzēts, ka darbu uzsāks naktspatversme.

“Esam priecīgi, ka mums – Samariešiem – ir iespēja sadarboties ar Valmieru un strādāt šeit, dodot iedvesmu un sniedzot palīdzību šī jaunā Sociālo pakalpojumu centra “Vanags” iemītniekiem,” atklāšanas pasākumā sacīja Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš, novēlot visiem iedvesmu, ikdienā strādājot, lai pakalpojumi kļūtu vēl labāki un pilnīgāki.

“Ir gods būt klāt sociālo pakalpojumu centra “Vanags” atklāšanas brīdi. Sociālie jautājumi ir ļoti jūtīgi, tāpēc Valmieras pilsētas pašvaldība lēmusi to sniegšanu deleģēt savas jomas profesionāļiem. Biedrība “Latvijas Samariešu apvienība” līdz šim sevi ir pierādījusi, kā ļoti labu sadarbības partneri, kas spēj nodrošināt kvalitatīvus sociālos pakalpojumus, tāpēc ir prieks sadarboties arī turpmāk. Lai izdodas apdzīvot ēku un piešķirt tai dzīvīgumu, atbilstoši to sākotnēji noteiktajām funkcijām,” tā Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, sveicot ar sociālo pakalpojumu centra “Vanags” izveidi.

Sociālajā pakalpojumu centrā “Vanags” Grupu dzīvoklī ir izveidotas 13 istabiņas, kurās varēs mitināties 16 iedzīvotāji, atskurbtuvē ir pieejamas 6 vietas, bet naktspatversme varēs uzņemt līdz 15 cilvēkiem. 

Par Latvijas Samariešu apvienību:

Biedrība „Latvijas Samariešu apvienība" (LSA) ir brīvprātīga, neatkarīga, kompetenta, inovatīva, dinamiska un uz praktisku rīcību orientēta sabiedriskā labuma organizācija, kuras devīze ir „Palīdzēt dzīvot".

Latvijā Samariešu apvienība ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām. Samariešu apvienība ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālus, medicīniskus un apmācības pakalpojumus, kas klientiem ir pieejami gan ar pašvaldību vai darba devēju līdzdalību, gan arī individuāli.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU