DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Par sociālo garantiju uzlabošanu

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) nodarbojas ne tikai ar tās biedru dienesta ikdienā radušos problēmjautājumu risināšanu, bet arī strādā pie tā, lai veicinātu uzlabojumus dienējošo tiesību un interešu ievērošanā, un arī sociālo garantiju uzlabošanā!

Jau kādu laiku LIDA aktīvi strādā pie papildus motivējošajiem mehānismiem dienestā nodarbinātajiem, un šonedēļ nākusi klajā ar diviem ierosinājumiem - atjaunot pabalstu par bērna piedzimšanu, kā arī iniciēt grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", nosakot biedra naudu kā attaisnotos izdevumus.

Jānorāda, ka līdz pat 2010. gadam (pārejas posms līdz 2012. gadam) spēkā bija regulējums, kas paredzēja pabalstu par bērna piedzimšanu. LIDA ieskatā, šāda sociālā garantija ir ļoti vēlama divu iemeslu dēļ - pirmkārt, tas ir papildus finansiāls atbalsts jaunajam vecākam - amatpersonai, un, otrkārt, arī tas uzskatāms par pozitīvas demogrāfijas veicināšanas mehānismu.

Savukārt, attiecībā uz biedra naudu kā attaisnoto izdevumu, LIDA norāda, ka tas būtu viens no mehānismiem, kā motivēt cilvēkus iesaistīties arodbiedrību kustībā un veidot spēcīgu pilsonisko savienību. Cerēsim, ka kopā ar biedru aktīvu atbalstu mums izdosies šīs lietas ieviest dzīvē!

Savukārt, atsaucoties uz biedru sniegto informāciju par to, ka atsevišķu VUGD struktūrvienību priekšnieki pieprasa no padotajiem noteiktā termiņā ziņot par iestāšanos arodbiedrībā, LIDA vērsusies pie VUGD priekšnieka ar lūgumu sniegt informāciju par to, kurš VUGD iekšējais normatīvais akts uzliek par pienākumu amatpersonām sniegt šāda rakstura informāciju.

LIDA atgādina, ka arodbiedrība var risināt tikai tādus jautājumus, informācija par kuriem saņemta no tās biedriem. Atsevišķu jautājumu risināšanas (piemēram, sociālās garantijas un atalgojums) iespējas no arodbiedrības puses ir tieši saistītas ar biedru skaitu tajā. Tāpēc ir nepieciešams veicināt arodbiedrību kustību un attīstību, lai veidotu aktīvu pilsonisko sabiedrību, kas iesaistās lēmumu pieņemšanas procesā Latvijā un Eiropas Savienībā.

Par LIDA īsumā: LIDA ir 2010. gadā dibināta arodbiedrība, kas apvieno Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs un Ieslodzījuma vietu pārvaldē nodarbinātos.  Kopš 2017. gada LIDA ir arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) dalīborganizācija. Šobrīd LIDA ir lielākā un aktīvākā arodbiedrība Latvijā valsts iekšējās drošības nodrošināšanā nodarbināto jomā, kas sevī apvieno vairāk kā 2600 biedrus.  

LIDA mājas lapa: www.lida.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU