DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. decembrī, 2016
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Igaunijas premjers iepazīstina Valsts prezidentu ar Igaunijas jaunās valdības plāniem

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Valsts prezidenta kanceleja

“Jaunā Igaunijas valdība turpinās iepriekšējo valdību prioritātes ārpolitikā un drošības jomā, stiprinot sadarbību Eiropas Savienības un NATO ietvaros,” tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni norādīja jaunais Igaunijas valdības vadītājs Jiri Ratass.

"Visām trim Baltijas valstīm ir svarīgi strādāt kopā, it īpaši mūsdienu strauji mainīgajos apstākļos. Svarīgi ir pastiprināt sadarbību drošības jomā, enerģētikā, kā arī kopīgu infrastruktūras attīstības projektu, piemēram, "Rail Baltica" attīstībā," uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents sarunā ar Igaunijas premjeru atzīmēja abu valstu kopīgo redzējumu reģiona drošības stiprināšanā. Amatpersonas bija vienisprātis, ka NATO dalībvalstīm ir svarīgi nodrošināt, lai izdevumi aizsardzībai būtu 2% no iekšzemes kopprodukta – Igaunija šo mērķi jau ir sasniegusi, bet Latvija sasniegs 2018. gadā.

"Mēs ļoti augstu vērtējam NATO Varšavas samitā pieņemtos lēmumus par Alianses daudznacionālo bataljonu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Tie ir stabils pamats reģiona drošībai," teica Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents atzinīgi vērtēja Igaunijas prezidentūras ES Padomē izvirzītās prioritātes – ES digitālā tirgus attīstību un sadarbības stiprināšanu ar ES Austrumu partnerības valstīm. Esam sasnieguši labu progresu pārrobežu digitālo pakalpojumu attīstībā Baltijas valstīs, tomēr vēl ir daudz darāmā. Nesenās ES iniciatīvas digitālā tirgus attīstībai dos papildu iespējas pārrobežu pakalpojumu attīstībai gan mūsu reģionā, gan ES.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI