DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. decembrī, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: jāstiprina latviešu valodas pozīcijas sabiedrībā

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Nepieciešams stiprināt latviešu valodas lietošanu sabiedrībā, tai skaitā veicinot latviešu valodas apguvi cittautiešu vidū jau sākot no pirmsskolas vecuma. To šodien uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikšanās laikā ar Valsts valodas komisijas (VVK) pārstāvjiem.

Sarunā ar valodniecības nozares ekspertiem Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijas sabiedrības saliedētība var notikt tikai uz latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas pamata. "Nepieciešams arī turpmāk cittautiešu vidū veicināt ne tikai latviešu valodas apguvi, bet arī izpratni par Latvijas vēsturi un kultūras tradīcijām, kā arī attīstīt pilsonisko izglītību," sacīja Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents arī norādīja, ka ir svarīgi atbalstīt latviešu valodas apguvi diasporā, šādi saglabājot ārzemēs dzīvojošo tautiešu saikni ar Latviju.

VVK priekšsēdētājs Andrejs Veisbergs, iepazīstinot Valsts prezidentu ar latviešu valodas situāciju, norādīja, ka to kopumā iespējams vērtēt kā apmierinošu ar tendenci pakāpeniski nostiprināties. "Tomēr jāsaka, ka nerimst mēģinājumi ik pa brīdim valodas pozīcijas drupināt un attīstību pagriezt pretējā virzienā. Tas bieži prasa strauju pretreakciju arī no Valsts valodas komisijas," sacīja A.Veisbergs.

Apspriežot Valsts valodas komisijas tālākās darbības plānus, A.Veisbergs rosināja aktualizēt diskusiju par jauno tehnoloģiju radītajiem izaicinājumiem un iespējām latviešu valodai. Tehnoloģiju sniegtās iespējas jāizmanto latviešu valodas nostiprināšanai, šādi apliecinot latviešu valodas mūsdienīgumu un spēju iet līdzi laikam, sacīja A.Veisbergs.

Tikšanās laikā pārrunāti arī mazākumtautību skolās īstenotie izglītības modeļi, kam VVK ieskatā ir atšķirīgi panākumi. VVK aicina veikt padziļinātāku skolu izvēlē esošo modeļu efektivitātes izpēti un to korelāciju ar valodas apguves rezultātiem.

Komisijas priekšsēdētājs Valsts prezidentam pasniedza nesen publicēto Valsts valodas komisijas 8. rakstu krājumu "Latviešu valodas vārdnīca", kas veltīts Mīlenbaha-Endzelīna vārdnīcas pabeigšanas 70. gadadienai.

Valsts valodas komisija ir viena no Valsts prezidenta pastāvīgajām komisijām. Komisijas darbības mērķis ir sekmēt latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas ilgtspējīgu attīstību un tās lomas nostiprināšanu Latvijas sabiedrībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI