DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. decembrī, 2016
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: Latviju un Lietuvu vieno kopīgs redzējums drošības jautājumos

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Valsts prezidenta kanceleja

Latvija un Lietuva ir cieši partneri un sabiedrotie, kurus vieno dinamisks un aktīvs politiskais dialogs, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, šodien Rīgas pilī tiekoties ar Lietuvas Republikas Seima spīkeru Viktoru Pranckieti (Viktoras Pranckietis).

Valsts prezidents sarunā ar Lietuvas Seima spīkeru atzīmēja abu valstu kopīgo redzējumu reģiona drošības stiprināšanā. Amatpersonas bija vienisprātis, ka NATO dalībvalstīm ir svarīgi nodrošināt, lai izdevumi aizsardzībai sasniegtu 2% no IKP – šo mērķi gan Latvija, gan Lietuva apņēmušās sasniegt jau 2018. gadā.

"Mēs ļoti augstu vērtējam NATO Varšavas samitā pieņemtos lēmumus par Alianses daudznacionālo bataljonu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Tie ir stabils pamats reģiona drošībai," teica Raimonds Vējonis. 

Valsts prezidents uzsvēra nepieciešamību saglabāt Austrumu partnerības jautājumu augstu Eiropas Savienības darba kārtībā, veicinot Rīgas samita lēmumu īstenošanu. Būtiski ir nodrošināt lēmumu pieņemšanu par bezvīzu režīmu Gruzijai un Ukrainai, kā arī pabeigt ES-Ukrainas Asociācijas līguma ratifikācijas procesu, sacīja Raimonds Vējonis.

Sarunā tika apspriestas arī abu valstu ciešās ekonomiskās saites, dzelzceļa projekta "Rail Baltica" attīstība, kā arī enerģētikas tirgus stiprināšana. Valsts prezidents uzsvēra, ka Lietuva nemainīgi ir Latvijas lielākais tirdzniecības partneris, kā arī viens no lielākajiem investoriem un ienākošā tūrisma tirgus nodrošinātājiem.

Raimonds Vējonis arī atzīmēja, ka tuvojas visu trīs Baltijas valstu simtgade 2018. gadā, kas būs unikāla iespēja, lai kopīgi strādātu pie arvien plašākas reģiona atpazīstamības pasaulē.
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI