DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. novembrī, 2016
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā norisināsies Ģimenes dienas “Svinam ziemu”

Divās sestdienās, 2016. gada 3. un 10. decembrī, plkst. 12:00–16:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienām “Svinam ziemu”. Pasākumu programma būs tematiski saistīta ar izstādēm “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, “Septiņdesmitie. Darbs un atpūta. Rūdolfam Heimrātam – 90” un veltīta ziemas saulgriežiem. Keramikas radošajā darbnīcā varēs strādāt ar mālu, tekstilmākslas darbnīcā – aust stellītēs, bet piparkūku darbnīcā cept piparkūkas kokā grebtās formās.

Izstādē "Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība", kas šobrīd notiek Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Lielajā zālē, ir aplūkojama brīnišķīga latviešu meistaru 20. gadsimta 70. gadu keramikas un tekstilmākslas darbu izlase, savukārt neliela piemiņas izstāde 3. stāvā iekārtota par godu ievērojamās Latvijas personības Rūdolfa Heimrāta (1926–1992) 90 gadu jubilejai. Ekspozīcijas iedvesmo uz novatoriskiem eksperimentiem ar klasiskajām tehnikām un izejvielu estētisko kvalitāšu apceri, tāpēc šajās Ģimenes dienās īpaša uzmanība tiks pievērsta tādiem seniem un visiem labi pazīstamiem materiāliem kā māls un tekstils.

Dalībniekiem būs pieejamas dažādas radošās darbnīcas, kas rosinās izpausties iztēlei, ziemas saulgriežus gaidot. Abos Ģimenes dienu pasākumos muzejā būs atvērta Piparkūku darbnīca, sniedzot ieskatu piparkūku cepšanas tradīcijās un radot īpašu svētku noskaņu. Tajā katrs interesents varēs izveidot un izcept neparastu piparkūku ar kokgriezēja grebtām koka formām un "Junge.lv" piparkūku mīklu – kā mīļu un garšīgu dāvanu.

Lai bērni un viņu vecāki tuvāk izzinātu un labāk iepazītu keramikas un tekstila pasauli, vadīt nodarbības aicinātas šajā jomā pieredzējušas mākslinieces. Strādāt ar mālu un izjust tā plastiskumu palīdzēs keramiķe Līga Skariņa, savukārt par tekstilmākslas smalkajām niansēm stāstīs tekstilmāksliniece Ieva Krūmiņa.

Keramikas darbnīcas piedāvās vēl nebijušu iespēju strādāt ar keramikas ražotnes "Vaidava Ceramics" mālu. "Vaidava Ceramics" ražotnē top skaisti un funkcionāli trauki, kuros apvienojas cieņa pret to vēsturisko veidošanas gaitu un dizainu.

Tekstilmākslas darbnīcās darbošanās notiks ar tekstila materiāliem – dziju, auduma gabaliņiem, lentītēm un dažādas šķiedras materiāliem. Tie tiks piegriezti un līmēti, kā arī ieausti mazās stellītēs, izgatavojot mini tekstiliju.

ĢIMENES  DIENU  PROGRAMMA:

3. decembris plkst. 12:00–16:00     "Svinam ziemu I":

  • Piparkūku darbnīca "Senās un jaunās formas
  • Keramikas darbnīca "Ciemos pie keramiķes Latvītes Mednieces".

Vada māksliniece Līga Skariņa

  • keramikas darbnīca "Gaismekļi"

10. decembris plkst. 12:00–16:00   "Svinam ziemu II":

  • Piparkūku darbnīca "Senās un jaunās formas"
  • Tekstilmākslas darbnīca "Ciemos pie tekstilmākslinieka Rūdolfa Heimrāta"

Vada māksliniece Ieva Krūmiņa

  • Tekstilmākslas darbnīca "Dziju spēles"

Interesanti, lietderīgi un izzinoši pavadīt brīvdienu laiku Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā laipni aicināts ikviens!

Dalības maksa: 5,00 EUR no personas (cenā iekļauta dalība visās darbnīcās, kā arī muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un izstāžu "Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība", "Septiņdesmitie. Darbs un atpūta. Rūdolfam Heimrātam – 90" apskate).

Iepriekšēja pieteikšanās Ģimenes dienām nav nepieciešama.

Uzziņas pa tālruni (+371) 67 222235, 67 830917 vai e-pastu dmdm@lnmm.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU