DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. janvārī, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
2
2

Juridiskās palīdzības administrācijai aprit 10 gadi

Publicēts pirms 6 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Pirms 10 gadiem, 2006.gadā 1.janvārī stājās spēkā Juridiskās palīdzības administrācijas nolikums. Atskatoties uz laiku no 2006.gada, kad Juridiskās palīdzības administrācija (JPA) uzsāka darbību, sekmīgi izveidotas un attīstītas jaunas valsts pārvaldes funkcijas – valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības nodrošināšana, valsts kompensācijas cietušajiem izmaksāšana, uzsākta juridiskajai palīdzībai un kompensācijām izmaksāto valsts budžeta līdzekļu piedziņa.

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanā kriminālprocesā vidēji gadā tiek iesaistīti ap 340 zvērināti advokāti, savukārt juridiskās palīdzības līgumus ar JPA noslēguši vairāk kā 100 juridiskās palīdzības sniedzēji, kuri nodrošina juridisko palīdzību pēc JPA norīkojumiem administratīvajās un civillietās.

2015.gadā paveikts nozīmīgs darbs, veicot grozījumus Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā, ar kuriem 2016.gadā tai skaitā plānots paplašināt šā pakalpojuma pieejamību.

Tāpat noziedzīgos nodarījumos cietušo tiesību aizsardzības pilnveidošanai saistībā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2012.gada 25.oktobra direktīvas 2012/29/ES, ar ko nosaka noziegumos cietušo tiesību, atbalsta un aizsardzības minimālos standartus un aizstāj Padomes Pamatlēmumu 2001/220/TI, ieviešanu 2016.gadā paplašinātas JPA funkcijas, paredzot nodrošināt noziegumos cietušo atbalsta tālruņa "116006" darbību, deleģējot šo uzdevumu biedrībai "Skalbes".

Novērtējot komunikācijas nozīmi, JPA par galveno prioritāti izvirza uz klientiem orientētas pārvaldes izveidošanu. JPA no 2013.gada atrodas Pils laukumā 4, Rīgā, kur dokumentus var iesniegt klātienē, bet reģionos dzīvojošajiem dokumentus iespējams nosūtīt pa pastu, kā arī e-pastu, izmantojot drošu elektronisko parakstu ar laika zīmogu. Tāpat klientiem informācija par iestādes pakalpojumiem tiek sniegta pa bezmaksas tālruni "80001801".

Kvalitatīvi paveikts darbs nav iespējams bez sadarbības partneriem. JPA izveidojusies veiksmīga sadarbība ar juridiskās palīdzības sniedzējiem, pašvaldību sociālo dienestu darbiniekiem un kriminālprocesu virzītājiem policijā, prokuratūrā un tiesā.

JPA pateicas sadarbības partneriem par ieguldījumu funkciju nodrošināšanā!

Vairāk informācijas par JPA paveikto pieejama mājas lapā, sadaļā "Publiskie pārskati" http://jpa.gov.lv/publiskie-parskati un attīstības prioritātēm sadaļā "Stratēģija" http://www.jpa.gov.lv/strategija 

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU