DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. februārī, 2013
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Aicina uzņēmumus iesaistīties IKT karjeras dienā

Publicēts pirms 11 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Šī gada 21. martā jau otro reizi E-prasmju nedēļas ietvaros Latvijā notiks IKT karjeras diena. Pasākuma mērķis ir dot iespēju 9. līdz 12. klašu skolēniem iepazīties ar IKT nozares profesijām, apmeklējot ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām saistītos uzņēmumus un valsts un pašvaldību iestādes. Skolēniem būs iespējams gan sekot līdzi konkrētu speciālistu darbam, gan semināros uzzināt vairāk par IKT karjeras iespējām.

LIAA dati liecina, ka Latvijā IKT jomā ir viskonkurētspējīgākais darba spēks Eiropā. Latvijā ik gadu augstāko izglītību iegūst vairāk nekā 1000 augsti kvalificētu IT speciālistu, tomēr ar to ir par maz un speciālistu nozarē joprojām trūkst. Ikvienam uzņēmumam nepieciešami talantīgi un izglītoti darbinieki, tāpēc uzņēmumi tiek aicināti iesaistīties IKT karjeras dienās un piedāvāt skolēniem – potenciālajiem nākotnes speciālistiem - iespēju apmeklēt uzņēmumu un uzzināt par darbu IKT jomā.

"Tehnoloģijas ir kļuvušas par mūsu ikdienu un visā pasaulē attīstās aizvien straujāk. Šobrīd praktiski nav tādas nozares, kur netiktu izmantotas tehnoloģijas un elektroniskie risinājumi, tas ir būtisks nosacījums uzņēmēju konkurētspējai. Līdz ar to pieaug pieprasījums arī pēc augsti kvalificētiem speciālistiem. Diemžēl šobrīd speciālistu ļoti trūkst, ES prognozes liecina, ka IKT profesionāļu trūkums Eiropā 2015. gadā var sasniegt pat 700 000! Esam novērojuši, ka jaunieši aizvien vairāk apzinās, ka informācijas un komunikācijas tehnoloģijas ir viena no visperspektīvākajām jomām, kas paver plašas karjeras iespējas Latvijā un visā pasaulē. Tomēr nereti viņi ir pieraduši pie tehnoloģiju izmantošanas galvenokārt izklaidei, savukārt IKT nozarē būtiskākais ir tehnoloģijas ne tikai prast izmantot, bet arī radīt. IKT karjeras diena ir iespēja skolēniem iepazīt ar IKT saistīto profesiju praktisko pusi," saka Signe Bāliņa, LIKTA prezidente.

"Vēlamies skolēniem parādīt, ka darbs IKT profesijās ir interesants un izaicinājumu pilns. IKT nozare ir viena no tām, kur attīstība un personiskā pilnveide nekad nebeidzas, jo arī darbā pielietojamās tehnoloģijas nemitīgi mainās, mainās pasūtītāju vajadzības un tendences nozarē kopumā. IKT speciālistu atalgojums Latvijā jau šodien ir sasniedzis ES valstu vidējo līmeni un bezdarbs tuvākajā desmitgadē ne Latvijas , ne Eiropas IKT speciālistiem pilnīgi noteikti nedraud, turklāt IKT nozare kā tāda pašlaik šķiet ir viena no pateicīgākajām augsnēm jaunu start up projektu realizēšanai un Latvijā tam ir veiksmīgi piemēri, kas jau guvuši starptautisku atzinību," uzsver AS RIX Technologies valdes locekle Eva Butāne.

"Informāciju un komunikāciju tehnoloģijas ir strauji augoša biznesa nozare, kur nepieciešamība pēc talantīgiem jauniešiem, kuri ir ieinteresēti mērķtiecīgi veidot savu nākotnes profesiju, tikai pieaug. Tas ir apsveicami, ka IKT karjeras diena pulcē aizvien vairāk skolēnu, jo šī ir viena no retajām iespējām jauniešiem sajust patieso biznesa garšu," stāsta Ingrīda Rone, Lattelecom personāla vadības direktore.

Uzņēmumi ir aicināti pieteikt dalību IKT karjeras dienā līdz 27. februārim, aizpildot IKT karjeras dienas pieteikuma formu.

Aicinām skolēnus sekot līdzi E-prasmju nedēļas mājas lapā www.eprasmes.lv un pieteikties IKT karjeras dienas pasākumiem sākot no 28. februāra! Lūdzam nekavēties, jo vietu skaits ir ierobežots! Pieteikumi tiks izskatīti konkursa kārtībā.

Vairāk informācijas:
LIKTA birojs
Tālrunis: 67311821
E-pasts: eprasmes@likta.lv
www.eprasmes.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI