DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. augustā, 2012
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
2
2

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības paziņojums

Publicēts pirms 10 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību nepatīkami pārsteidza valdības sniegtā informācija, ka tā netaisās 2013.gada budžetā paredzēt līdzekļus ar iedzīvotāju ienākumu nodokli neapliekamā minimuma un atvieglojumiem par apgādībā esošām personām paaugstināšanai.

Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē š.g. 5.jūlijā, diskutējot par minimālās algas saglabāšanu 2013.gadā iepriekšējo gadu līmenī, proti - 200 lati, arodbiedrības aizstāvēja pozīciju, ka šie lielumi ir jāskata vienotā paketē, ka diskusijas par minimālās algas nepaaugstināšanu nedrīkst noritēt atrauti no ar iedzīvotāju ienākumu nodokli neapliekamā minimuma paaugstināšanas iespējām. Pie tam Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība uzsvēra, ka arodbiedrības vēlētos 2013.gada budžetā redzēt neapliekamo minimumu vismaz 90 latu apmērā, kas atbilstu pirmskrīzes līmenim 2009.gadā, tik tiešām apliecinot, ka Latvija veiksmīgi attīstās, ir uzsākusi ekonomikas izrāvienu, kā arī valsīt norit nopietns darbs pie "ēnu" ekonomikas un nelegālās nodarbinātības ierobežošanas.

NTSP sēdē valdība solīja, ka diskusijas par neapliekamo minimumu un atvieglojumiem par apgādībā esošām personām ar sociālajiem partneriem uzsāks tad, kad būs puslīdz skaidras 2013.gada budžeta aprises, proti, ne ātrāk kā 2012.gada septembrī, kam tiks veltīta atsevišķa NTSP sēde.

Tagad mēs redzam, ka valdība atkal melo, ka tās interesēs nav uzlabot strādājošo cilvēku materiālo stāvokli, nodrošināt tiem iespēju cienīgam darbam, cīnīties pret "ēnu" ekonomiku, mūsu cilvēku piespiedu migrāciju uz citām pasaules valstīm. Tā domā tikai par savu un sev pietuvinātu cilvēku labklājību, jo pēdējie lēmumi par PVN likmes un iedzīvotāju ienākumu nodokļa pazemināšanu par 1% atstāj labvēlīgu iespaidu tikai uz tām personām, kas saņem salīdzinoši augstākas algas un ir spējīgi veikt lielākus un dārgākus pirkumus. Toties lielākais vairums strādājošo - skolotāji, policisti, medmāsas, ārsti, kultūras un sociālie darbinieki, privātajā sektorā nodarbinātie, pieaugot dzīves dārdzībai, savos maciņos nekādus uzlabojumus nejutīs, jo izrādās, ka priekš viņiem valstij nav naudas!

Bet mēs saprotam, ka Dombrovska vadītās valdības rīcība ir spilgts apliecinājums tam, ka šie cilvēki Latvijas valstij nav vajadzīgi!

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība paziņo, ka tā atsauc savu parakstu zem NTSP 5.jūlija sēdes protokola, ar kuru tika fiksēta pušu vienošanās par minimālās algas nepaaugstināšanu, kā arī paziņo, ka tā izmantos visas iespējas turpmākajam darbam ar valdību un arī ar Saeimas deputātiem, arī ieskaitot parakstu vākšanu par 11.Saeimas pirmstermiņa atlaišanu, ja tā kārtējo reizi demonstrēs savu nespēju un nevēlēšanos politiski vadīt valdības darbu.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU