SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
10. septembrī, 2019
5
5

Atgriezties Latvijā un saņemt atbalstu – pieteikšanās līdz 4. oktobrim

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Līdz 4. oktobrim remigrantiem ir iespēja pieteikties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un plānošanas reģionu organizētajam konkursam, lai pretendētu uz grantu atbalstu saimnieciskās darbības uzsākšanai un īstenošanai.

Konkurss tiek organizēts jau otro gadu pēc kārtas, lai sniegtu atbalstu (grantu veidā) remigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai un īstenošanai. Atbalsts ir īpaši nozīmīgs tiem cilvēkiem, kuri atgriežas Latvijā no ilgstošas prombūtnes un vēlas uzsākt savu saimniecisko darbību. Šiem cilvēkiem ir mazāk iespēju saņemt atbalstu no citām valsts atbalsta programmām.

Pieejamā atbalsta apmērs

Finansējuma apmērs vienam projektam ir līdz 10 000 eiro. Lai to saņemtu, nepieciešams arī remigranta personiskais ieguldījums saimnieciskās darbības uzsākšanā vai īstenošanā, proti, jānodrošina piesaistītās investīcijas, kā arī trīs gadu periodā pēc projekta uzsākšanas jāveic iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) maksājumi. Minimālais piesaistīto investīciju apmērs ir 50% apmērā no projekta iesniegumā pieprasītā atbalsta finansējuma.

Piemērs. Remigrācijas atbalsta pasākuma dalībnieks pieprasa 10 000 eiro, projekts ir jānodrošina ar piesaistītajām investīcijām vismaz 50% apmērā no 10 000 eiro, t. i., vismaz 5 000 eiro.

Kas un kur var pieteikties

Konkursam kvalificējas tie remigranti, kas ārvalstīs dzīvojuši vismaz trīs gadus un savu uzturēšanās adresi ārvalstīs fiksējuši Iedzīvotāju reģistrā.

Pieteikšanās konkursam notiek Kurzemes, Zemgales, Rīgas, Vidzemes un Latgales plānošanas reģionos. Lai pieteiktos konkursam, remigrantam jāiesniedz pieteikums tajā plānošanas reģionā, kurā ir plānots realizēt saimnieciskās darbības ideju. Pieteikšanās termiņš ir 2019. gada 4. oktobris. Detalizētāka informācija par pieteikšanos atrodama attiecīgā plānošanas reģiona mājaslapā:

Informācija par pieteikšanos finansējuma saņemšanai tiks publicēta plānošanas reģionu mājaslapās, kā arī VARAM īstenotā projekta “Reģionālais remigrācijas koordinators” mājaslapā.

Uzziņai

Pērn kopējais interesentu skaits par finansiālo atbalstu saimnieciskās darbības uzsākšanai vai attīstībai visos piecos plānošanas reģionos pārsniedza 170. Pavisam tika iesniegti 17 projektu iesniegumi, savukārt atbalstīti tika deviņi projektu iesniegumi. Lielā starpība starp sākotnējo interesi un iesniegto projektu skaitu 2018. gadā bija saistāma ar atbalsta pretendentu neatbilstību vienam no pamatkritērijiem – lielākā daļa pretendentu, lai arī ilgstoši jau dzīvo ārvalstīs, nebija “izdeklarējušies” no Latvijas.

Atbalsts saimnieciskās darbības īstenošanai sniegs praktisku palīdzību emigrējušajiem iedzīvotājiem (un viņu ģimenei), kuri vēlas atgriezties, redz tam iespējas un ir gatavi to darīt. Šībrīža demogrāfiskā situācija un iedzīvotāju skaita prognozes liecina, ka nepieciešami tādi reģionālās attīstības pasākumi, kas veicinātu iedzīvotāju skaita pieaugumu reģionos. Viens no risinājumiem ir remigrācijas veicināšana. Konkurss tiek īstenots, pamatojoties uz Ministru kabineta 2018. gada 7. augusta noteikumiem Nr. 496 “Remigrācijas atbalsta pasākuma īstenošanas, novērtēšanas un finansēšanas kārtība”.

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU