SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
06. oktobrī, 2017
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Mājoklis
1
2
1
2

Maksājumi par māju nākotnes remontiem jāuzskaita atsevišķi

Stājas spēkā 06.10.2017.
Publicēts pirms 6 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Līdzekļi, kurus biedrības saņem no katras apsaimniekotās mājas dzīvokļu īpašniekiem par nākotnē veicamajiem remontiem, ir jāuzskaita atsevišķi katrai no biedrības apsaimniekotajām mājām un atsevišķi no citiem biedrības līdzekļiem.

FOTO: Freepik

Šodien stājas spēkā jauna kārtība, kādā biedrībām, kas pārvalda dzīvojamās mājas, jāuzskaita dzīvokļu īpašnieku veiktie maksājumi par nākotnē mājā veicamajiem remontiem. Turpmāk dzīvokļu īpašnieku veiktie maksājumi jānodala atsevišķā bilances postenī, kā arī jānorāda to izlietojums un atlikums gada beigās.

Jauno kārtību nosaka noteikumi Nr. 599 "Grozījumi Ministru kabineta 2006. gada 3. oktobra noteikumos Nr. 808 "Noteikumi par biedrību, nodibinājumu un arodbiedrību gada pārskatiem"".

Saskaņā ar noteikumiem biedrībām, kas apsaimnieko un pārvalda daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kā viena no gada pārskata sastāvdaļām ir ieņēmumu un izdevumu pārskats. Tajā norāda biedrības ieņēmumus, izdevumus un to starpību noteiktā pārskata periodā. Līdzšinējā prakse dzīvokļu īpašnieku biedrībām, uz ko norāda Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība (NĪSA), bija no dzīvokļu īpašniekiem saņemtos maksājumus par nākotnē veicamajiem remontiem neuzkrāt, bet izlietot un norakstīt izdevumos to saņemšanas gadā. Tieši tāpēc svarīgi bija izveidot tādu uzskaites mehānismu, lai konkrētās mājas dzīvokļu īpašnieku nākotnes remontiem iemaksātā nauda patiešām tiktu uzkrāta un saglabāta katras atsevišķas mājas remontiem nākotnē, grozījumu nepieciešamība pamatota likumprojekta anotācijā.

Līdz ar izmaiņām noteikts, ka līdzekļi, kurus biedrības saņem no katras apsaimniekotās mājas dzīvokļu īpašniekiem par nākotnē veicamajiem mājas remontiem, nav uzskatāmi par biedrību ieņēmumiem un attiecīgi tie ir jāuzskaita atsevišķi katrai no biedrības apsaimniekotajām mājām un atsevišķi no citiem biedrības līdzekļiem.

Tādējādi naudas maksājumi, kas ir saņemti no dzīvokļu īpašniekiem par nākotnē veicamajiem mājas remontiem, grāmatvedībā būs jāuzrāda kā saistības par konkrēto apsaimniekoto dzīvojamo māju atsevišķi no citiem ilgtermiņa un īstermiņa kreditoriem un jānorāda tikai bilances pasīva daļā, neiekļaujot ieņēmumu un izdevumu pārskatā kā biedrības ieņēmumus.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI