NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
11. jūnijā, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Dienas fakts
TĒMA: Valsts pārvalde

Latvijā viesojas Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs

"Šī vizīte ir īpašs pagodinājums mūsu valstij tās simtgadē. Tā skaidri apliecina Latvijas un Nīderlandes ciešo draudzību un teicamās attiecības. Mūs vieno gan vēsturiskās saites, kuru pirmsākumi meklējami Hanzas savienības laikos, gan draudzīgas un dinamiskas attiecības mūsdienās," tikšanās laikā ar Nīderlandes karali Vilemu Aleksandru (pa kreisi) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

FOTO: Ieva Leiniša, LETA

Pirmdien, 11. jūnijā, divu dienu vizītē Latvijā ieradās Viņa Majestāte Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs.

Nīderlandes karaļa Vilema Aleksandra vizīte veltīta Latvijas valsts simtgadei un abu valstu divpusējo attiecību stiprināšanai, kurās īpaša nozīme ir drošības un labklājības jautājumiem NATO un Eiropas Savienības kontekstā.

Vizītes laikā augstais viesis tiekas ar augstākajām valsts amatpersonām – Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Ministru prezidentu Māri Kučinski un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs sarūpējis arī grāmatu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam. Karaļa vizītes programmā ir arī dalība Nīderlandes–Latvijas biznesa seminārā “Get Connected” Rīgas Brīvostas pārvaldē, kā arī izstādes “Latvijas gadsimts” apmeklējums Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.

Šogad Latvijā par godu valsts simtgadei gaidāmas vairākas Eiropas un Skandināvijas valstu karaļnamu vizītes. Aprīlī Latviju apmeklēja Norvēģijas kroņprincis un kroņprincese un Zviedrijas kroņprincese un princis. Zināms, ka Latviju decembrī apmeklēs Dānijas kroņprincis Frederiks un kroņprincese Mērija. Ārlietu ministrija ziņojusi, ka notiek darbs arī pie Luksemburgas lielhercoga Anrī Albēra Gabriēla Feliksa Marī Gijoma Nasava-Veilburga vizītes, kā arī Zviedrijas, Norvēģijas un Lielbritānijas karaļnamu pārstāvju vizīšu saskaņošanas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU